| Xalion a întrebat:

Buna! Am o relație cu un tip de 2 ani si in ultima vreme s-a schimbat teribil. A avut mereu o problema cu faptul ca nu am fost virgina când am intrat in relație ( având un singur iubit înaintea lui ) dar, nu am crezut ca se va schimba atât de rău datorită acestui fapt. In ultimul timp ma înjură, ma face sa ma simt urâta făcând comparații aiurea, deși știu ca nu e așa, după care dacă ii spun ce ma deranjează spune ca a glumit. Dacă nu e cum vrea el, nu e deloc si face urat… Pomenește continuu de faptul ca din relația aia nu am învățat nimic, ca nu sunt femeie si lucruri de tipul asta care îmi scad moralul tare. Am încercat sa îl înțeleg și sa abordez diferit problema … dar faptul ca ma face sa ma simt oribil in pielea mea și ca nu îmi asculta opinia, ma distruge, mai ales acum când terminam facultatea și avem examene și toate pe cap. Am dat vina pe stres și am trecut cu vederea dar, nu știu dacă e ceva ce va continua și la anul și peste 5 și peste 10 ani… Ce parere aveți?

Răspuns Câştigător
| Continchiscontsters a răspuns:

Un om care nu te iubește pentru cine ești și ce ești tu cu Adevărată pentru el și ce însemni tu cu Adevărată pentru el nu o sate iubească cu Adevărată niciodată nu o sate aprecieze cu Adevărată pentru cine ești și ce însemni cu Adevărată pentru el mereu o sa fi o problemă indiferent de situație pentru acel om căci el nu te iubește cu Adevărată nu simte nimic pentru tine te poate înlocui cu oricine oricând. Un om care pune preț pe virginitate unei femeie este un nimic acel om. Când iubești cu Adevărată pe cineva nu mai contează nimic din toate rahaturile astea cu virgina sau alte prosti o iubești cu Adevărată pur și simplu pentru cine este pentru ce este și ce însemna cu Adevărată acea inima pentru tine nu-și mai are rost trecutul acelei persoane cu că-ți dau culcat și au făcut contează momentul și prezenta ta lângă acel om nu sate jignească lovesca sate injure sate facă oua cu oțet peste tot și să-și bata joc de tine sate ia la mișto sa plece sa vina când vrea aia nu este Adevărată iubire nu te iubește cu Adevărată.

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"In ultimul timp ma înjură, ma face sa ma simt urâta… Ce parere aveți?"

mai bine acum decât mai târziu (să-i dai "papucii"), că doar e plin de ei!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e ceva ce va continua și la anul și peste 5 și peste 10 ani…
Dacă îl lași. așa se va întâmpla. Ce să faci? Să nu îl lași să facă asta. Dacă continuă, îl părîsești și scapi de el.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu zic sa rupi relatia, prea multe red flags.

| anonim3247 a răspuns:

Trebuie urgent să îl părăsești

| Xalion explică (pentru anonim3247):

Avem 21 de ani amândoi … Știu, m-am gândit și eu ca se simte inferior fostului meu dar am stat cu binișorul și i-am zis de 1000 de ori ca l-am ales cu un motiv și am încercat sa îl fac sa se simtă bărbat in toate modurile posibile dar argumentul sau e mereu " dacă erai virgina când ne-am cuplat, te tratam ca pe o prințesa și nu mai existau certuri", in condițiile in care știa de dinainte sa fim împreuna ca am avut o relație și logic, s-a consumat.

| anonim3247 a răspuns (pentru Xalion):

Va face foarte urât cu tine atâta timp cât tu ești cu el.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ieși din relație, cel mai simplu sfat.
O persoana care te respecta și te apreciază își dă interesul, vrea sa te facă fericita, nu să te răneasca și cu siguranță cu tine cont de activitatea ta sexuala din trecut.
El pare genul de om al peșterii, precum mulți alții care vor fete neatinse de altii, dar în același timp ei nu sunt puri ( ca na, pot sa o facă cu 20, o fata nu are dreptul ( ceva de genul, mentalitatea oamenilor terminați ) pe lângă asta, hmm, fără experienta? Tot nu ii bine, pai cum poate sa fie neatinsa și priceputa dacă nu a avut experiente draga x-ulescu.

Pe lângă asta, crede-mă ești o adevărată femeie, el nu are de unde sa știe ce inseamna aceste termen fiind ultimul jeg, scursura a societății pe care masa a uitat sa îl avorteze când era cazul.
Nu cunosc bărbați adevărați care sa jignească o femeie și să o înjoseasca atât de mult.

Îți recomand contul lui Marilu, are toate experientele toxice prin care a trecut.
Crede-mă ești cea mai top femeie și asta nu trebuie sa ți o spună ala cu ambii neuroni și aia prăjiți ci să o crezi tu.
Personale dragi ție te iubesc asa cum ești tu, iar acolo unde nu ești apreciata este cel mai bine sa părăsești.
Pe viitor ce crezi ca o sa iasă?
Un om de genul nu se schimba, iar atât tu cât și în cazul situațiilor în care nu știu o sa vrei copii, o sa aveți de suferit și împărțit traume.
Crede-mă ești atât de minunata încât meriți persoane minunate în viata ta, un om care sa te prețuiască.
Ieși din relație, lucrează la încrederea ta de sine și totul o sa fie ok.

| umbrax a răspuns:

Din ce ai relatat deja se vede ca e o persoana toxica. O sa ți facă capul calendar despre chestia asta cu virginitatea mult timp, și sa nu te aștepți sa aibă vreun respect pentru opiniile tale, oricât ai încerca tu sa i explici. Dacă într-adevăr ar fi ținut la tine nici nu iar fii pasat de faptul dacă tu mai ești sau nu virgina. Asa ca un sfat. Rupe cât mai repede relatia cu el acum cât ai ocazia ca, mai trz s-ar putea sa fie mult mai rău decat acum ca te stresează în ultimul hal ca numai ești... Ești o femeie tânără, ai toată viata înainte

| AmandinaDragan a răspuns:

''peste 5 și peste 10 ani'' va fi tot asa daca rezisti iar cand nu vei mai putea va veti desparti. Chiar daca mai tarziu.

| Continchiscontsters a răspuns:

Un care nu te iubește cu Adevărată mereu o sa fi o problema pentru el și o piesa de înlocuit cu ori și cine.

| gogugogugogu a răspuns:

"Demisioneaza".

| IonelaIasmina a răspuns:

Bună!
Într-adevăr nu este normal să-ți strici virginitatea de acum, dar..nimeni nu are dreptul sa te judece (Dumnezeu judecă oamenii, nu tot niște oameni care sunt vai de mama lor) și nici să te manipuleze în continuu cu chestia asta. Eu zic să-l lași, pentru că. dacă de acum face așa..peste câțiva ani poate te va lua și la bătaie!
Baftă! Ai grijă ce faci!

| Uejfuwkxie a răspuns:

Bună, nu știu ce sa zic......ai spus ca te injura ceea ce da dovada de nerespect, deodată ce te judeca și te face sa te simți ca ultimul om nu te iubește, nu sunt eu în masura sa îți zic dar, despartate de el! Mai bine suferi puțin acum decât mai târziu mai mult