| 14crisu16 a întrebat:

am si eu o "problema"
Ma vad cu un baiat, cam de 2 saptamani, dar mi-am dat seama ca nu simt nimic pentru el, adica ma intelegeam mult mai bine cu el cand eram doar prieteni, acum ma simt putin ciudat, as vrea sa fim iar cum eram dar nu stiu cum...Ma puteti ajuta cu un sfat? dar nu imi spuneti vorbeste cu el, spuneti-mi cum sa-i spun asta intr-un mod cat mai ok...
Multumesc anticipat :*
P.S. dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Luisa2Petcu a răspuns:

Spune-i asa:
-Sa stii ca ma simteam mai bine cu tine cand eram doar prieteni.Ai vrea sa fim din nou?
sau
incearca sa te simti din nou bine cu el.

| 14crisu16 explică (pentru Luisa2Petcu):

O sa incerc, sper doar sa nu cumva sa raman fara curaj cand il vad...straight face, fiindca la telefon nu stiu daca ar fi ok... tu ce parere ai ar merge sa spun asta la telefon?

| gabiunder a răspuns (pentru 14crisu16):

Cel mai bine e fata in fata, la telefon nu o sa rezolvi nimic! happy

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ii spui clar ca simti ca nu merge relatia si preferi sa redeveniti prieteni cum ati fost inainte

| neutrino a răspuns:

Si totusi, vorbeste cu el si spune-i adevarul. Daca iti este prieten te va intelege, dacu nu, nu, si nu-i mare pierdere.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Doar prieteni ca inainte nu veti mai putea fi niciodata. Nici daca il refuzai nu puteati sa mai fiti prieteni. Nu exista relatii de prietenie intre un baiat si o fata (mai devreme sau mai tarziu apar sentimentele la una dintre parti). Ai 2 optiuni in momentul de fata :

1) Inchizi ochii si va vedeti mai departe de relatia voastra
2) Il parasesti si rupeti orice contact

Nu esti nici prima si nici ultima care va invata sa inchida ochii.