| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Sunt curioasa.Chestia aia cum ca daca mananci creta faci febra e adevarata? Adica imi amintesc cand eram in clasa a 2 a am incercat si n-am patit nimic.La voi a mers?

8 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu cred ca functioneaza, dar cat de disperat sa fi incat sa mananci creta? :-&
*-*

| Mangustă a răspuns:

Incepuse odata in prof sa ne povesteasca cum a mancat creta in tinerete ca sa scape de ore si n-a patit nimic.
Ce-i drept la unii functioneaza, insa probabil depinde de cat de sensibil e organismul si cat de mult mananci. Daca vrei sa pari bolnav sunt metode mai simple.

| Annapro a răspuns:

Nu, nici la mine nu a mers... Asa citisem si eu pe internet dar se pare ca nu este adevarat! happy

| WhiteLife a răspuns:

Nu am incercat dar te pot asigura, nu numai din experienta colegilor, ci si ca fapt chimic: e o reactie cat de poate de adevarata. Nu-ti recomad. Daca manaci pre amulta s-ar putea sa fie ultima oara cand faci febra...

| facepalmlol a răspuns:

De ce nu incerci?
Nu de alta, doar ca sa fii sigur/a.

| WhovianAnnie a răspuns:

Eu nu vreau sa fac febra. Am vrut sa vad daca pentru altii functioneaza.Trebuie sa fii retardat sa mananci creta!

| gabytza2013 a răspuns:

Am incercat.merge.dar nu te sfatuiesc

| Jukutzel a răspuns:

Eu nu am incercat dar se spune ca face febra mare (daca mananci mai mult, nu daca lingi de cateva ori)