| Lyiia a întrebat:

Sunt din Galati si la vara vreau sa fac parte dintr-un partid, am auzit ca se stabilesc sedinte si se castiga si bani. Pot sa ma inscriu, avand in vedere ca am 14 ani? Daca da, unde si cum?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tare ma indoiesc ca se castiga bani, si oricum nu cred ca daca ai sub 18 ani poti face parte din partide politice

| PassingBY a răspuns:

Dacă vrei să te înscriiîntr-un partid numai ca să câştigi bani, mai bine nu. Chiar te rog să nu. Că uite aşa ajungem noi să avem parlamentarii şi oamenii politici pe care îi avem. Că îi interesează doar banii. Oricum eşti micuţă pentru asta. Ce ştii tu la vârsta asta despre probleme de partid şi toate cele. Ia-ţi mai bine o slujbă part-time undeva. O să îţi fie mai bine.

| Lyiia explică (pentru PassingBY):

Mersi,dar nu ma duc pentru. bani. Doar am auzit asta, de la alti prieteni care sunt in diverse partide. Voiam sa ma asigur.