| crina32232 a întrebat:

Am probleme mari la scoala,va rog sa-mi cititi situatia si sa ma jutati cu ce puteti!
In clasa in care invat aveam o prietena Dana,ea se intilnea cu o un baiat din grupa. Dupa jumate de an de stiudiu,acel baiat a inceput sa se intilneasca cu mine,pentru ca si eu il placeam,dar nu puteam sa-mi permit sa fiu cu el pentru cu el era deja prietena mea. Dupa ce Dana s-a despartit de el,spunindu-mi ca nu-i mai trebuie, ca are alt baiat, si nu-i trebuie Sandu(deja fostul ei) nu ma incurcase nimic sa fiu cu el.In clasa in care invatam se simtea o tensiune, Dana incerca sa impotriveasa mie grupa, scotind vorbe urite de mine.Eu i-sm spus situatia lui Sandu.De 1 aprilie,acela ia scris pe niste foi cuvinte urite si ia incleiat pe banca(stupid lucru, de acord). Dana a luat foile si s-a dus la directoare unde sa-au scos mai multe fapte la iveala, a zis cica eu o amenint desi nu a fost asa.Acum sunt presata de toti profesorii,de directoare,ma injosesc,ma ameninta,imi spun ca cu prima ocazie o sa zbor din colegiu, ca suntem niste tirfe si la orice pas trebuie sa se anine de mine, imi scad notele si se comporta foarte urit.Acum vor sa ma schimbe in alta clasa.Ce sa fac? Ajutati-ma va rog ca nu mai pot suporta asta!

3 răspunsuri:
| ana5 a răspuns:

Pai spune si tu ce face ea, din ce cauza s-a ajuns aici... apropo in ce clasa esti ca sa stiu ce sfaturi pot sa-ti dau?

| crina32232 explică:

Am uitat sa spun ca au fost invitati parintii la adunare,ai meri perinti sunt peste hotare,toti au venit si si-au aparat copii, eu insa singura am incercat sa ma apar.A esit ca din cauza mea el a scris foile celea ca sa ma apere, si ca Dana a scos vorbe pentru ca eu is o nesimtita si m-am bagat in relatia lor, si inca a spus ca am amenintat-o daca nu se da la oparte dar asa ceva nu a fost, ea mai apoi a recunoscut, dar situatia nu s-a schimbat.M-am ales cu mustrare aspra in dosar, si inca sunt amenintata ca voi fi data afra.Lui Sandu nimeni nimic nu-i zice pentru ca parintii lui fac investitii mari in colegiu...(intelegi deja...)Sunt clasa 11.

| crina32232 explică:

Am uitat sa spun ca au fost invitati parintii la adunare,ai meri perinti sunt peste hotare,toti au venit si si-au aparat copii, eu insa singura am incercat sa ma apar.A esit ca din cauza mea el a scris foile celea ca sa ma apere, si ca Dana a scos vorbe pentru ca eu is o nesimtita si m-am bagat in relatia lor, si inca a spus ca am amenintat-o daca nu se da la oparte dar asa ceva nu a fost, ea mai apoi a recunoscut, dar situatia nu s-a schimbat.M-am ales cu mustrare aspra in dosar, si inca sunt amenintata ca voi fi data afra.Lui Sandu nimeni nimic nu-i zice pentru ca parintii lui fac investitii mari in colegiu...(intelegi deja...)sunt clasa 11.