| DanaRela1999 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si ma masturbez o data la o saptamana. Pana acum ma masturbam doar pe exterior si nu introduceam nimic inauntru dar as vrea sa incerc si asta dar mi-e frica. Ce mi s-ar putea intampla daca se rupe himenul? FUNDA SI VOT!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Ok, ce a scris IloveME este o prostie, nu ce ai zis tu.
La 14 ani lucrul asta este total normal, la 14 ani hormonii incep sa-si "faca de cap", si asta duce la masturbare.
Nu e nimic rau, nimic de care sa-tie fie rusine (Normal ca nu trebuie sa te duci acum sa spui la toata lumea), este un lucru practicat de toti, aparent IloveME a fost lipsita de acest obicei, poate din frica, poate din nestiinta, dar asta nu inseamna ca daca ea nu a experimentat asta la 14 ani, nu trebuie sa o faca nimeni.
Cat despre faza cu interiorul... Nu este bine, nu numai ca introducerea unor obiecte in interiorul vaginului cat timp esti virgina poate duce la anumite "lucruri rele", parca am vazut asta intr-un articol de medicina acum ceva timp, nu stiu cat de adevarat este, dar si faptul ca te vei dezvirgina masturbandu-te la varsta asta, si desii nu e "mare lucru" in zilele noastre sa nu mai fi virgina, daca vei gasi un baiat bun, de care te indragosteti, pe care sa-l iubesti, si sa mai fie si cuminte, posibil sa se supere oarecum ca nu mai esti virgina, si sa nu te creada cand ii spui ca nu ai intretinut relatii sexuale cu alt baiat.
Cea mai buna solutie este sa continui in continuare pe exterior, daca vrei poti cauta pe internet metode diferite astfel incat sa-ti produci mai multe placere, cel putin pana la varsta la care vei intretine relatii sexuale, de acolo, te poti masturba si in interior si la exterior fara nici o frica.

3 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Sa sangerezi si sa nu mai fi virgina!
Mi s pare o prostie ceea ce faci! ai doar 14 ani si esti virgina, placerile sexuale nu au cum exista in viata ta!
Mai bine te-ai ocupa de scoala si de papuselele tale, va trece copilaria si iti va parea rau! copilaria este cea mai frumoasa etapa din viata fiecaruia, traieste-o acum pana nu trece si va fi prea tarziu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te dezvirginezi singura la 14 ani, ce crezi ca se poate intampla? sa descoperi absolutul?

| drogh a răspuns:

Poate că nu ar fi o experienţă grozavă să îţi introduci obiecte în interior dacă eşti virgină. Mai bine continuă pe exterior şi abandonează această idee pentru a nu se întâmpla ceva de care să regreţi.