| andrey_8401 a întrebat:

Buna sunt fotbalist. nu un profesionist dar fac fotbal. as vrea sa exersez si acasa. cum as putea sa-mi intaresc sutul de la distanta. sa fie mai puternic si mai plasat?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe vremea mea era un antrenament de genul: se puneau butoaie unul peste altul si se lasa loc gol. Se tragea de la distanta si era un bun antrenament.

| cristi202 a răspuns:

Cauta un loc larg unde poti sa exersezi sutul. Daca stai la bloc, eru as alege un loc unde e o bara pentru batut covoare. La o asemenea bara mai "bateam" eu mingea cu prietenii mei cind eram copil. Cauta sa tragi la vinclul barii, fie sa nimeresti bara orizoltala, fie cea verticala. Ideal ar fi sa lovesti chiar la imbinarea dintre ele. Iar daca chiar nu ai asa ceva prin zona, e buna ideea cu butoaiele, insa eu as merge pe ceva tot ca o bara, ca un stilp pe care sa il nimeresc cu mingea de la diferite distante.