| Aly_8489 a întrebat:

sunt iarasi eu, ma gindesc de ce oare viata este atit de grea?, m-am saturat, de tot, imi vine sa dispar, nu am pentru cine trai, am crezut ca totul o sa fie bine, dar este cum doresc eu, vreau sa va povestesc ziua de astazi cum a trecut la mine, am plecat la piata cu mama mea pe la ora 12, si am trecut pe linga barul unde lucreaza prietenul meu, el nici nu m-a observat, i-a spus prietenul lui care statea cu el la vorba, ca eu l-am salutat, mai tirziu am venit spre casa, tot pe linga bar am trecut, cind am trecut el asa ma privea parca i-am facut ceva, apoi bunicii ii trebuia sa plece sa cumpere piine, iarasi am trecut pe linga el, caaci pe alta parte nu pot sa nimeresc la magazin, eu nici nu l-am luat in seama, dar el totusi ma privea, apoi mai tirziu, cumatra mamei a dorit sa iesim la un suc, din nou am trecut pe linga el, nu aveam ce face barul alaturat se afla linga barul care lucreaza el, cind mergeam el statea pe scaun cu prietenul sau, eu am mers si nu am putut sa ma apropii de el sa mai vorbim, eram cu mama, dar si el era cu 2 prieteni de ai sai, mi s-a facut rusina sa ma apropii de el, eu sunt o fire rusinoasa, nu am avut curajul, am plecat in barul alaturat, el nici nu se uita asa de des, uneori ma privea, si atit, cred ca s-a suparat ca nu am vorbit cu el, nici nu am stat in barul lui, ca nu mi-a scris nimic, am ajuns eu acasa i-am scris un mesaj, dar nu mi-a raspuns, se pare ca totul s-a terminat, nu stiu ce sa fac, nu mai pot trai sunt singura parca nu exist, de ce oare asa a procedat el cu mine ce rau i-am facut? ca il iubesc? sau ce poate sa fie, am vazut ca nu-mi raspunde eram enervata, am plecat sa ma plimb, m-am plimbat 20 minute, apoi a dorit si bunica mea sa se plimbe, am luat-o si pe ea, si cind mergeam pe drum, m-a ajunz din urma fostul meu prieten, eu eram mirata nu avem cuvinte, i-a zis buna seara bunicii, si mie un salut, am mers putin mai inainte, bunika mergea din urma incet, el m-a intrebat ce s-a intimplat cu mine de sunt trista, el a observat de pe skype ca sunt enervata, si isi facea griji, pentru mine a iesit afara sa vada ce e cu mine, nici nu am stiu ca am sa-l intilnesc, intimplator neam intilnit, eu i-am povestit totul nu stiu ce impresii si-a facut, poate ca el doreste sa fie cu mine, dar eu deja nu doresc, vreau sa fiu cu acesta baiat de care merge vorba, am vorbit tot drumul, a fost vesel, m-a condus pina linga casa mea, impreuna cu bunica, apoi ne-am despartit, m-a intrebat daca voi fi pe skype, am zis ca da voi fi, si el a plecat, apoi bunica a zis ca in casa nu este piine si am plecat dupa piine, iarasi pe linga bar, l-am vazut pe prietenul meu la bar, era foarte vesel, ridea in gura mare cu prietenul sau, poate ca m-a observat ca am trecut, dar eu insa nici nu am privit la el, iata asa nu stiu ce va fi mai departe, cu cine voi fi, eu nu stiu, dar vreau sa va spuneti parerele, ca eu sunt distrusa, nu am puteri, va rog mult numai voi ma puteti ajuta, eu am incredere in voi, cum sa fac ca sa fie totul bine, sa fiu cu prietenul meu impreuna, astept multe raspunsuri, nu doar 2, va rog dati kit mai multe raspunsuri.Astept//

Răspuns Câştigător
| Denis_8063 a răspuns:

Draga mea Aly, tu trebuie sa vorbesti cu el trebuie sa comunicati sa ve spune'ti problemele supararie toate, vad ca tu il iubesti eu cred ca maine ar trebui sa te duuci la barul unde lucreaza sa'l iei de bluza intr'un loc mai linistit si sa'i spui totul daca mai doresti sa mai fii cu el ...trebuie sa fiti mai apropiati unul de celalalt.Bafta multa :*. funda?puppy dog eyes