| Enaaa a întrebat:

Salut, am nevoie de sfatul vostru."Totul a inceput cind a venit un coleg nou la lectiile ghitara - la teoríe, nu la practica.am lectii in fiecare simbata de ghitara 50 min practica + 50 min teorie cu alta clasa.deci,trecind deodala la subiect: baiatul acela e de la scoala la mine. Simbata trecuta, prietena mea(colega de banca si o prietena foarte buna ), a observat ca el priveste des la mine.am invedere, s-a intors de vreo 7 -8 ori in urma si privea, ceea ce mi s-a parut ca e impresia mea, dar prietena mea mi-a spus-o.Luni,la un repaus, am trecut pe linga cimpul de volei, el era acolo si juca si cind treceam cu 2 prietene de-a mele, el s-a oprit din jucat si privea zimbind.Marti,de asemenea l-am vazut la un repaus, era asezat pe o banca linga cimpul de volei. i-ar o alta prietena de-a mea, care nici macar nu stie cine el este, mi-a spus: Ai observat baiatul acela cum te priveste? miercuri l-am vazut iarasi, era cu prietenii, si avind invedere ca statea cu spatele la mine, sí eu eram cu 3 prietene de-a mele la +/- 4 metri de el, din cind in cind se intorcea in urma si privea :$. Joi(ieri) si azi nu l-am vazut deloc.nu stiu ce privirile lui pot significa, poate doar e impresia mea si a prietenelor mele.nu stiu.Maine am lectia de ghitara iarasi, si ma gindeam sa il intreb cum se numeste ( pentru ca n-am nici o idee :S ), dar nu stiu daca ar fi bine sa fac eu 1º pas. poate el nici nu este interesat sa ma cunoasca, ori ceva de genu. :S "
Please help :/

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Cred ca este interesat sa te cunoasaca din moment ce te priveste mereu asa... Dar poate si el la fel ca tine se intreaba daca ai fi interesata de el si se gandeste sa-si faca curaj sa te abordeze. Oricum e mai bine sa astepti ca el sa faca primul pas! Succes!

3 răspunsuri:
| Angel_5977 a răspuns:

Parerea mea e sa te bagi tu cu el in seama daca spui ca se uita la tine... oricum nu ai nimic de pierdut

Baftatongue

| dienuk a răspuns:

Pai de ce nu l-ai intreba nu? ar fi chiar politicos si simpatic din partea ta sa faci cunostinta cu el, poate cine stie, el chiar te place insa e timid sa zica el ceva, asa ca fa tu primul` pas, poate poate iese ceva
Bafta :*

| Enaaa explică:

Salut! multumesc de sfaturi...azi la lectie, i-am scris pe o foaie, si i-am trimis-o(chiar daca a fost cam greu sa ma convind gaca s-o trimit ori nu), si el a luat-o, a citit-o, s-a uitat la mine, si a zimbit. dar din pacate nu mi-a raspuns sad... oare de ce?