| Ioana_Daria_1995 a întrebat:

Bună, sunt in clasa a 12-a și sunt împreuna cu un baiat de la mine din clasa, lui ii place foarte mult de mine și eu țin la el, însă nu știu ..parca nu as mai vrea sa fim împreuna. Dacă o sa ne despartim o sa fie nasol pentru ca sunt sigura ca o sa ne evitam, iar eu nu vreau chestia asta. Nu vreau sa-i rănesc nici eu sentimentele. Ce as putea sa fac? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Apreciat de Editori
| devilshelp a răspuns:

Toate cuplurile se despart la un moment dat, dar asta nu inseamna ca nu poti sa iti faci amintiri frumoase cu acea persoana. Daca o sa stai mereu pe picior de plecare nu o sa poti sa te bucuri de nimic. Eu zic ca daca tii la el si el la tine nu ai avea motiv sa te desparti. Nu pot sa iti zic ce sa faci, dar parerea mea e ca strici un lucru care ar putea sa fie frumos din cauza fricii. Daca chiar vrei sa te desparti explica-i (fata in fata) motivul si gata

| Plato a răspuns:

"Toate cuplurile se despart la un moment dat" zici tu? Asta in cazul superficialilor ca tine, care incep relatii din plictiseala sau pentru frumusetea partenerului. Iti garantez ca sunt multe cupluri ce raman toata viata impreuna, ba chiar cunosc unul care implineste 60 de ani de casatorie. Imi pare rau ca lumea ta e atat de trista.

| devilshelp a răspuns:

Eu ma refeream la cuplurile astea din adolescenta. Sunt rare cazuri in care raman impreuna si se casatoresc. Pentru ca baietii vor sa fie cu fete cat mai "dotate", iar fetele vor sa fie cu baieti cat mai "badass". E mentalitatea adolescentilor si nu incerca sa ma contrazici pentru ca in majoritatea cazurilor asa e. Rareori gasesti pe cineva care sa stea pentru personalitate happy
Iar cum tu nu imi cunosti viata nu ai dreptul sa ma judeci, "optimistule".

2 răspunsuri:
| Treaem24 a răspuns:

Vb cu el fata in fata spune-i adevarul il merita

| Demetrov a răspuns:

Invata sa nu-ti pese atat de mult de sentimentele unui om, in primul rand faci ceea ce simti tu. O persoana o poti inlocui foarte usor.

| Plato a răspuns (pentru Demetrov):

Ce mizerabil, cum te poti suporta?