| KoWalSky a întrebat:

sunt in clasa a 8-a si la anul trebuie sa dau la liceu, am medie mica: in jur de 8.75 dar cu media asta intru oriunde vreau in orasul meu.
Ce profil imi recomandati daca vreau sa dau la academia militara dupa liceu?

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Ma bag si eu la Catabig hug ca doar trebuie sa raspund, nu?
Raspund doar ca sa te salut ca nu stiu nimic despre profilelaughing) bafta tie fa-te politaib-) Ma lasi sa fac o infractiune?batting eyelashes sa ii fur inima lui...stii tu! big grin

6 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Uman, specialitatea filologie. La admitere ti se va cere istorie, romana si limbi straine. happy

| PurpleLadybug a răspuns:

Nu stiu de profil, dar daca vrei sa dai la licul militar la Alba Iulia... nu cred ca ai medie. Joi la ora noastra de dirigentie a venit un reprezentant si ne'a spus ca la fete media de admitere este peste 9. 20straight facestraight face.
Ca profil...gandeste'te la ce te pricepi mai bine. Poti sa tdai la medicina militara, adica la bi-o chimie, daca nu la filologie (romana si limbi straine)... alegerea e a tahappy. Patrea buna este ca daca urmezi liceul militar si academia, cand iesi ai locul de munca asigurat, iar daca te dau afara dintr'o parte, te angajeaza altundeva. Este destul de convenabilhappyhappy zic eu
take carepeace sign

| PurpleLadybug a răspuns:

He heeelaughing eu ti'am spus ca nu ai medie pentru ca credeam ca esti fata. la baieti se intra cu peste 8. 50 dar va fi concurenta mare pentru ca sunt doar 100 de locuri pentru baieti

| chocolatte a răspuns:

Poi intereseaza-te ce probe o sa dai la academia militara lb engleza istorie si romana sau ce se da si iti alegi profilul la care faci cele mai multe ore la materiile acelea care iti trebuie! Nu mai conteaza liceele si profilele acum poti face orice liceu orice profil ce faci pe urma nu depinde de liceu!

Răspuns utilizator avertizat
| lavinia_8153 a răspuns:

No way! Trebuie sa ai si alte preferinte