| CristiPalidu a întrebat:

Sper sa nu radeti de mine laughing
As vrea sa intru la un liceu cu profil mate-info. Insa cred ca imi va iesi o medie cam mica: 8.75 media generala pe toti anii si 8 tezele nationale.
Eu st inca in clasa a VII-a. As putea intra la mate-info cu mediile astea?

Răspuns Câştigător
| Rikudou a răspuns:

Depinde in functie de liceu.Verifica cu ce medii s-a intrat anul trecut la liceele respective.

2 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Pai daca esti abia clasa a 7-a, mai ai timp pana dai testele nationale. Te cam grabesti cu aceasta intrebare. Intre timp poti invata mai bine si sa-ti ridici media generala pe totii anii(ca oricum deocamdata ai doar mediile de la 2 ani, clasa a v-a si a vi-a, deci mai trebuie a vii-a si a viii-a). Totodata, daca inveti mai bine, probabil vei lua note mai mari la testele nationale.

| atentat a răspuns:

Depinde in functie de liceu