| madutza_ubytzik a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si vreau sa imi fac un oracol ca sa am amintiri de la toti colegii! Imi puteti da va rog sugestii ce ar trebui sa scriu in el si cum ar trebui sa arate! Vreau sa fie cat mai frumos si dichisit! Multumesc pentru ajutor si astept raspunsuri din partea voastra(cat mai multe)!
Bye Bye

Răspuns Câştigător
| AlecSSyA a răspuns:

Poti lua un caiet studentesc de romana si pe fiecare pagina scrii o intrebare cum ar fi:
"Ce muzica iti place?"
"Ce porecla ai?"
"Ce vrei sa devii?"
etc

Apoi poti aranja caietul cum vrei tu, folosind actipilduri, desene frumos colorate, versuri duioase, sclipici, etc.
Poti parfuma paginile oracolului sau sa le arzi pe margini, dar cu atentie!
Mai iese frumos daca iti aplici pe buze un luciu de o nuanta draguta si apoi"pupi"fiecare pagina intr-un colt!

Va iesi ceva cu totul special!

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si eu am oracolul meu de la scoala prin biblioteca pe undeva. Cateodata ma uit la el cu nostalgie pentru vremurile acelea. Au trecut de atunci 4 ani.

Iti spun cum il aveam eu structurat :

Pe coperta scria ORACOL

Prima pagina era destinata regulilor
A doua pagina : Pentru inceput, eu iti spun SALUT!

Si mai apoi intrebarile :

1. Cum te cheama?
2. Cand si unde te-ai nascut?
3. Ce zodie esti?
4. Adresa si numarul de telefon, va rog
5. Descrie -te

Acum urmeaza capitolul LOVE

1. Aveti prieten / prietena? Cum o/ il cheama?
2. Cum v-ati cunoscut iubitul / iubita ( daca aveti acum, daca nu fostul / fosta )?
3. Definiti iubirea ( originalitate )
4.Definiti sarutul ( originalitate )

Capitolul PREFERINTE

1. Ce mancare preferata ai?
2. Ce dulciuri iti plac cel mai mult?
3. Bauturi preferate
4. Ce fel de muzica asculti?
5. Formatia / formatiile preferate
6. Ce gen de film preferi?
7. Care sunt actorii preferati?
8. Ce parere ai despre mine?
9. Pentru care fete / baieti din clasa ai o simpatie mai mare?

CAPITOLUL SCOALA

1. Profesorii preferati
2.Materiile preferate
3. Descrie profesorul ideal
4. Un banc scurt
5. Echipa de fotbal preferata?
6. Ce sporturi preferati?

In incheiere, va rog lasati o amintire.

Eu am scris cu carioci intrebarile. Poti la fiecare categorie sa folosesti o culoare diferita. Poti infrumuseta si cu abtibilduri

| ioana181 a răspuns:

Cumpara un tricou alb si pune-i pe toti sa semneze big grin.

| madutza_ubytzik explică:

Si nu vreau oracole online ci oracol facut pe caiet!

| madutza_ubytzik explică:

Hey vreau oracol pe caiet NU idei despre o amintire

| symo_2617 a răspuns:

Buna ideea:X

| malina_9455 a răspuns:

Poti sa iti faci dintr-un caiet stundentesc de romana colorezi fiecare pagina si apoi scrii ca si cum ai scrie cu grafitii oracolul meu. apoi ii pui te toti sa se semneze si sa scrii pe fiecare pag. cate o intrebare cum te cheama cati ani ai? stii chestii de genu... poti sa il mai aranjeji cu niste creioane cu sclipici daca vrei sa fie mai dichisit... eu am asa un oracol din cls a4a si au trecut 4 ani de atunci. inca il mai tin ascuns intre caiete si carti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 2 oracole din anii de scoala(a trecut ceva ani de atunci). Pai poti pune tot felul de intrebari, despre scoala despre iubire, despre colegii tai(numele lor, adresa), apoi poti scrie la final amintiri(adica niste versuri frumoase).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia cu tricou alb si cu semnatu. eu stiu ca asa se face mereu, la sfarsitul clasei a 8a. vin si altii de la alte scoli si e f frumos. directoru`cand ne `a vazut anul` trecut a zis ca niciodata nu a mai fost asa nebunie cu tricourile. laughing)

asa, in legatura cu oracolul. pai

Cum te cheama?
Cati ani ai?
Ai prieten/a?
Ce crezi despre mine?batting eyelashes
Cum te consideri? Ce ai vrea sa schimbi la tine?
Ce persoane urasti?
Mancarea si bautura preferata
Muzica preferata
Cei mai buni prieteni
Si la sfarsit o amintire. Sa nu uiti, pe ultimile pagini, unde vor fi scrie amintirile coloreaza`le frumos si cu diferite desene. Ii va da un aspect placut. Si cat mai multa imaginatie si intrebari interesante, te pup

@mariejane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna santDenisa si sunt in clasa a 3a si vreau sa te ajutlaoracol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu un oracol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai usor e pe http://oracolulmeu.ro. poti sa pui si poze, filme, il dai usor la colegi si nu exista riscul sa-l pierzi :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii iei un caiet.Pe prima pagina scrii cate ceva despre tine. Apoi pe fiecare pagina scrii numele colegilor sau celor care vrei sa scrie in caiet. Le spui sa scrie despre certurile dintre voi(daca au fost), despre nazdravaniile pe care le-ati facut si chestii din astea si ceva versuri frumoase daca stiu. Ii poti ruga sa isi lase numarul de telefon, adresa, id. Poti scrie si numele profesorilor, iar ei sa semneze si sa scrie si ei ceva acolo. E tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nah ce sa-ti spun thinking

scrii si u pe un caiet in fata scrii oracol cu multe culori sau nah cum vrei tuh sau mai bine zis cum iti vine ce simti atunci pe moment asa sa ti'l faci

si nah dupa aia dai prima pagina si incepi cu intrebarile ----->

cum ar fi ----->batting eyelashes

cum te cheama?
cati ani ai?
data nasterii tale?
ce mancare iti place?
ce muzica asculti?
iti place scoala?
ce materii nu iti plac la scoala?
ce materii iti plac la scoala?
cum il//o cheama pe prietenu tau//prietena ta?
cati ani are?

si nah ETC. thinking

mai vezi si u ce mai scriihee hee

eu mi-am zis parerea doarwinking

si nah dupa aia poti sa colorezi fiecare pagina sau sa arzi fiecare pagina vorba lu AlecSSyAbatting eyelashes

si nah poti sa ti'l faci foarte fainabatting eyelashes

si sa stii ca daca ai imaginatie sigur vei avea cel mai mishtock oracol :X:X:X

pupicii! :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

by3 by3 :-Hbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ultimul clopotel se semneaza tricoul cretinowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am oracole ff multe poti sa intrebi care este cel mai important lucru care ti s-a intamplat pana acum?
ce urasti cel mai mult in viata dc?
care e lucru cel mai romantic?
daca ai fi dumnezeu pentru o zi ce ai face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dac vrei sa ai amintiri cu colegi tai le lipesti poza pe pagina in care au scris despre tine la sfarsit ii pui sa semneze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce clasa esti
ce hobby-uri ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.sunt petronela anul trecut am fost in clasa a 8a.am avut si eu un oracol in care am pus poze cu mine, si diferite imagini, cu vedete si asa mai departe. revistele bravo sunt o optiune, dar si adolescent. poti lua intrebari diferite placute, incomode si cam asa. cu privire la amintiri ai putea lua de pe net sau de la prieteni. intrebarile ar trebui sa-ti placa tie cat si pritenilor tai. daca crezi ca sfatul meu e bun atunci anuntama si punele in aplicare.