| starlyy9 a întrebat:

sunt in clasa a 9a si particip la balul bobocilor.imi trebuie pe maine un discurs de prezentare. mai exact o descriere pe care prezentatorul o va citi cand intru pe scena.nu am nicio idee. va rog, puteti sa ma ajutati? multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| Oannaa30 a răspuns:

Ai putea sa spui asa:Consider ca merit titlul de MISS BOBOC, deoarece detin atat frumusete exterioara, cat si interioara. Cred cu tarie in valorile personale si sunt convinsa ca talentul si seriozitatea mea ma vor propulsa cat mai sus. Sunt aici ca sa ma remarc, sa ma autodepasesc si am nevoie de sprijinul vostru in ceea ce vreau sa realizez.Ma rog. cere sfatul prietenilor.te vor ajuta. pupici

| starlyy9 explică (pentru Oannaa30):

M-ai ajutat multlove struck multumesc:*

3 răspunsuri:
| Oannaa30 a răspuns:

Hmm.in primul rand multa bafta la bal...trebuie sa ai ceva emotiibig grinsper sa fie constructive, ma rog.pentru inceput trebuie sa fii optimista si sa ai foarte mare incredere in fortele proprii.Revenind la ce te intereseaza pe tine ai putea sa spui un motto care te-ar caracteriza(cauta pe net cateva exemple),zodia ta,ce hobby-uri ai, oricum prea multe nu trebuie pentru ca nu va avea timp sa le spuna pe toate. Spui doar esentialul, Sper ca ti-am fost de folos. pupici

| starlyy9 explică (pentru Oannaa30):

Multumesc:*.intr-adevar am emotii,chiar mari x_x. chiar ma deruteaza toata chestia cu descrierea. pai spun numele, varsta, zodia.si ma gandeam sa spun ca sunt o persoana optimista si ca, cred in fortele proprii.si apoi sa zic ceva in genul ' cred ca sunt potrivita sa iau titlul de miss boboc deoarece :' si sa scriu o argumentare scurta,doar un exemplu. dar totusi vreau ceva amuzant, sa nu fie banal, care sa atraga atentiastraight face.