| OanaMariaIonita a întrebat:

Buna! Sunt in clasa a X-a si m-am hotarat sa imi aleg la ce facultate sa merg(sunt la profilul Stiinte Sociale). Eu vreau in S. U. A. sau eventual in U. K. As vrea sa imi explicati si mie ce ar trebui sa fac pentru. a ajunge in S. U. A. Cu ce medie as putea intra? As putea primi bursa? Sunt buna la matematica si istorie, ce specializare ar trebui sa aleg? FUNDAwinking

1 răspuns:
| Scriiitoare a răspuns:

Buna:* si eu sunt in a zecea si m-am informat corespunzator. trebuie mai intai sa iti alegi facultatea sau macar ramura de invatamant... apoi sa ai medii foarte mari ca sa intri cu bursa, sa dai bacul foarte bine si sa dai examenele corespunzatoare pentru bursa... daca vrei in strainatate vei mai da suplimentar si niste teste la limbi straine, dar mai bine la noi in tara.Mult succes:*