| OanaMariaIonita a întrebat:

Sunt clasa a X-a, la profilul Stiinte Sociale. Iubesc matematica, dar am ales Stiinte Sociale pentru ca am vrut sa invat engleza, deoarece vreau sa plec din tara, sa merg la o universitate din S. U. A. sau U. K. Cel mai bine ma pricep la matematica si istorie. Nu stiu in ce domeniu sa ma specializez. Mi-as dori sa lucrez in S. U. A. intr-un laborator(ex:Laboratot de criminalistica) sau business, nu stiu sigur, sper sa ma ajutati. Voi ce credeti ca as putea alege? FUNDAwinking

3 răspunsuri:
| lallalle a răspuns:

Daca iubesti matematica ce cauti la stiinte sociale? Engleza nu o inveti la stiinte sociale ci la filologie-bilingv. Da laboratorul este o solutie buna

| Luciii a răspuns:

Si eu vreau sa ajung intr-un laborator de criminalistica.Am 2 facultati.Una de mate-info si una de stiinte sociale.in acest moment eu sunt in L.A. Aproape mi-am indeplinit visul.Sunt medic legist.Deci iti recomand sa faci 2 facultati sa te specializezi in ambelewinking. Bafta si mult noroc in laboratorul de criminalistica

| OanaMariaIonita explică:

Sunt la Stiinte Sociale-Intensiv Engleza. La Bilingv se invata franceza la noi in liceu.