| Ramona1992 a întrebat:

Sunt in clasa a XI a, si trebuie sa tin un discurs pentru cei de a XII a, insa nu am nici o idee, nu stiu ce sa scriu...Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| mariaalessandra a răspuns:

Poti sa spui ceva despre absolvire, despre liceu, despre activitati ce le-au avut...ai putea sa bagi si o gluma in dicurs.Ar trebui sa dai si cateva exemple de unde s-ar putea angaja.Sa amintesti si de scoala generala.

| absurd a răspuns:

Care e tema?

| Ramona1992 explică (pentru absurd):

Tema...habar nu am pe mine m-a anuntat diriginta ca trebuie sa fac un discurs pentru cei ce termina a 12.