| Bebe1 a întrebat:

Buna TPU...
Am fost intr-o excursie cu scoala, nu erau profesori si au servit toti alcool. Cand toti au plecat sa viziteze manastirea, eu cu un coleg de clasa am ramas in urma, eram doar noi 2 si ne-am sarutat, a doua zi pe net si-a cerut scuze, a zis ca era beat, si acum la scoala se uita la mine, cand ma uit eu la el, intoarce capul, la lectie de chimie de obicei stateam in aceeasi banca, la lectia trecuta s`a mutat in banca cu alta colega. Dar problema e ca a inceput sa imi placa de el.cum pot sa inteleg faptele lui? va rog sa ma ajutati, dau funda!sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Deocamdata vei astepta.
Ca si-a cerut scuze,e bine,inseamna ca e civilizat.
Acum,lasa-l sa se hotarasca ce vrea,pentru ca nu stie nici el.
Se pare ca, desi si-a cerut scuze, i-a placut episodul cu sarutarile si ar mai vrea.Si ii e greu sa recunoasca lucrul asta,pana si fata de el.
Asa ca,lasa-l sa stea cuminte pe margine si sa te observe,ca sa poata lua o hotarare in ce te priveste!
Observa-l si tu,nu prea evident bineinteles,si asteapta.
Daca se hotaraste ca ii placi, o sa-l vezi iar pe mess, bagandu-se in seama cu tine sau la scoala...
Rabdare.
Si mult noroc!

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ii e rusine k tea sarutat. daca s-a si mutat de langa tine nu iti mai face iluzii. pupate cu altu si il uiti p asta.

| Angelique a răspuns:

Poate ca si lui a inceput sa-i placa de tine! Lamureste-te cu el!winkingSau curteaza-l!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Te respinge ca nu te vrea...atuncea a fost doar un gest in stare de ebrietate.nu prea gandea happy

| UnBaiatFrumos a răspuns:

Eu cred ca el inca te place dar vrea sa arate ca nu e disperat/obsedat dupa tine... baga-te in seama cu el sau pune pe cineva sa il intrebe daca te place. funda?big grin

| Arianaaa33 a răspuns:

Pai.eu as intelege ca si baiatul asta te placeee.:*dupa cum zici ca se comporta.dar noi fetele,de obicei, asteptam ca baietii sa faca primul pas in dragoste.Dar din pacate nu e asa.Mereu noi trebuie sa incepem primele, sa facem primul ' pas! Pentu ca altfel. baietii nu ar face nimic fara noi laughingstii vb aia a noastra :"Ce nu ne place, nu exista"!

| fantastica a răspuns:

Sunt 3 motive care explica faptele lui:
1.Te place!
2.Îi e rusine pentru ceia ce s-a intimplat la manastire!
3.Nu vrea sa aiba nimic de-a face cu tine.

Care e motivul pirncipal, tu decizi! Dar cred ca ar trebui totusi sa vorbesti cu el, doar asa vei pune punctul pe "i"!