| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a8-a si totul imi merge rau la scoala,m-am saturat,cred ca raman corigenta la matematica,nu ma descurc deloc si parca a innebunit si profesoara,e foarte rea!
Nu ma pot concentra, nu mai pot sa invat! Nu mai am chef de nimic de cand a plecat mama in strainatate.
Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

Si eu tot in clasa a 8 sunt. si sincer si mie imi este mai greu anul asta. pana acum am fost o eleva bunicica, dar acum nici eu nu prea mai stiu ce am. sfatul meu este sa te gandesti la mama ta, dar nu ca si cum ea ar fi plecata. imi dau seama ca iti este greu fara ea, dar o sa vezi ca o s-o revezihappy plus ca, daca incerci sa inveti o faci pentru tine, si ea cand va veni va fi foarte fericita, asa ca aveti amandoua de castigat. toti avem de-a face cu profesori rai, asa ca nu pune la suflet ce iti spune, incearca sa inveti cel mai bine definitile si ce crezi ca vrea ea sa stii mai mult. o sa iti fie mai bine, si daca nu cere ajutorul colegilor sau prietenilor tai care stii ca se descurca la materia de care ai nevoie. happy succes. :*

| mariadima a răspuns:

Pai fa exerciti din culegere si invata regulile si va merge si mai usor pe comp multe exerciti. Bafta