| misaki1987 a întrebat:

.Sunt in clasa a9a la filologie iar profesoara de matematica m-a lasat corigenta. Daca raman repetenta pot sa ma transfer la alt liceu fara sa repet clasa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ramai repetenta este obligatoriu sa repeti clasa, indiferent la ce liceu ai merge.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai întâi trebuie să promovezi anul școlar, iar apoi te poți transfera la alt liceu. Bineînțeles, dacă noul liceu te acceptă!

| ElenaSA a răspuns:

Acum e perioada cand trebuie sa dai"restanta"Eu zic sa te prezinti altefl ramai repetanta.E greu de crezut ca te mai poti transfera in astfel de situatie.