| anonim_4396 a întrebat:

sunt in pana de idei puteti sa-mi spuneti si mie un discurs de sfarsit de clasa a 7-a? multumesc!

Răspuns Câştigător
| funnymantm a răspuns:

Nu stiu mandro. incearca sa te gandesti cui i te adresezi si ce vrei sa transmiti. esti responsabila sau vrei sa o faci de placere? pana la urma este irelevant. daca vrei sa fi sincera atunci fi sincera, vezi ce iese din tine, multumestei pe toti, incurajeazai pe viitor, etc. daca vrei ceva moral, ti-as recomanda niste filozofi sau psihologi care in viata lor au scris niste povestioare foarte dragute morale. ai putea sa faci asta. vezi cum te descurci. anuntama ce s-a intamplatwinking.

6 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Sunt in aceeasi dilema ca si tine straight face
ironia sortii..nu? laughing

| funnymantm a răspuns:

Cumpara o coroana laughing. Asa am facut la profa de sport in a clasa a 12. Mei, daca vrei sa o atingi serios la suflet multumestei si spune ca a avut un impact placut asupra viitorului vostru. (chit ca nu e adevarattongue). Mersi pentru acel "bun venit"winking

| Paula a răspuns:

laughing
intreab-o pe profa de romana... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Woaw cat de multi se ofera!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Funnymantm nu sunt eu cea responsabila dar colegii mei nu au nicio idee ce sa zica la sfarsit de an iar directoarea (Cruela cum ii spun toti elevii laughing )a zis ca este obligatoriu sa tinem acest discurs.La inceput faceam misto si ziceam sa tinem un moment de reculegere iar dupa 10 minute de tacere sa zicem multumesc si sa plecam insa nu era decat o glumawinking. In fine, o sa gasim noi o solutie si apropo am observat ca esti nou pe site BUN VENIT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga Funnymantm cu ajutorul colegei mele si al sfaturilor tale am reusit sa scriu un discurs destul de reusit insa in final se pare ca nu a mai fost nevoie sa il zic in fata intregii scoli blushing. Oricum multumesc pentru raspunsuri si sper ca si eu sa pot sa te ajut pe tine in viitor daca vei avea o problema.
O zi buna!