| INFRANTAdeSINGURATATE a întrebat:

Sunt INFRANTAdeSinguratate. Am 15 ani.
Vad in fiecare zi la emisiuni si filme cum toata lumea este fericita si are prieteni. NU AS PUTEA SPUNE ACELASI LUCRU SI DESPRE MINE! Am o vecina-fosta colega de clasa( am terminat acum gimnaziala) si o tot vad cum umbla sa se intalneasca cu baietii si tot imi spune cand ne intalnim ca vine de la intalnire. Ea se macheaza, in ciuda faptului ca are cateva cosuri( stiu de la scoala ). Eu am si eu cateva, insa nu ma machez... Ma gandesc sa le tratez asa pana incepe liceul, ca daca ma machez imi vor iesi mai tare si va trebui sa ma machez in fiecare zi. Nu asta imi doresc, desi tanjesc si eu dupa perfectiunea vazuta in videoclipuri de pe youtube( laughing ). Ea o are pe soara sa mai mica cu care umbla toate drumurile, dar eu nu am pe nimeni. Parintii nu prea vor sa ma ia cu dansii, ma cam lasa acasa, de fapt cu casa. Eu aveam o prietena si inca o am partial: Imi stia cel mai mare secret cumva. Adica si-a sat seama ca imi place de un tip. Eu nu am recunoscut niciodata, desi imi placea sa cred ca suntem impreuna. Baiatul nu are religia mea si mi-e frica sa zic nu stiu ce, el sigur nu isi doreste o fata de alta religie. In fine... M-am lasat luata de vant.
Deci, sa nu ma intelegeti gresit in legatura cu acea fata. I-am zis si eu mamei ca nu ies nicaieri si ca acea fata iese in fiecare zi, insa m-a inteles total gresit. Cica m-a intrebat daca mi-e ciuda. Halal raspuns-intrebare! Mi-am dat seama ca NU POT AVEA INCREDERE IN ABSOLUT NIMENI! Am un carnetel foarte dragutsi m-am gandit sa scriu in el... ca intr-un jurnal. Insa mi-e frica. Mi-e frica sa nu-l gaseasca fratele meu mai mare si sa-l citeasca. Nu ne intelegem. Habar nu am unde as putea sa-l ascund.
Pe mine ma framanta aceset lucruri. Nu am pe nimeni de nadejde. Toti sunt rai si duri. Si prietena asta a mea( cu secretele )... e indragostita, fiind mai mica decat mine. Iar revin la subiectul cu baiatul-frumos. Stiti cum: noi vorbim de baieti, cel putin eu ma prefac ca ii stiu si chiar sunt naiva la faza asta. Acum ea crede ce vrea, nu crede ce zica. Nu intelege nici ea. Si ei ii place de acelasi baiat. Daca ati vedea-o cum vine sa-mi zica ca l-a vazut si ca ne-a visat. OOF! Cam asta este viata mea in cateva cuvinte. Daca sunteti interesati/intresate sa mai vorbitit cu mine, id-ul meu e innaa_i@yahoo.com. Va rog sa va prezentati. Aici, pe TPU as dori o impresie si sa ma ajutati sa rezolv fiecare problema. Vreau solutii! Ce sa fac si ce sa nu fac? Va multumesc ca ati avut rabdare sa-mi cititi, poate chiar secretele mele cele mai adanci. Oricum, vara e plictisitoare si eu voi ramane aceeasi fata INFRANTAdeSINGURATATE!

4 răspunsuri:
| Anonimeueu a răspuns:

Nu trebuie sa te lasi afectata de faptul ca o prietena de-a ta are succes la baieti si tu nu...Adica pana la urma ea o sa aiba 97636968 de iubiti idioti si ciudati iar tu iti vei gasi un prieten care sa merite cu adevarat.
Si daca iti place de acel baiat nu conteaza ce religie are, doar incearca sa-i spui ce simti. Baietii apreciaza fetele care le spun:'da, te plac!'
Si in plus nu cred ca e o idee asa buna sa te plangi parintilor..adica parintii nostri sunt o cu totul alta generatie.Si ei inteleg gresit anumite lucruri pe care incercam sa le spunem.
Si apoi cred ca te-ar ajuta mult sa gasesti o persoana care sa te inteleaga cu adevarat si cu care sa poti vorbi.
Sper ca te-am ajutat kiss

| INFRANTAdeSINGURATATE explică (pentru Anonimeueu):

M-ai ajutat extraordinar de mult! Iti multumesc! Consider, din ce am citit ca esti pe aceeasi unda cu mine. Nu vrei sa mai vorbim pe mess? M-ai ajuta foarte mult!

| Anonimeueu a răspuns (pentru INFRANTAdeSINGURATATE):

Ma bucur ca te-am ajutat. Dar ca sa fiu sincera am 12 ani.Si nu cred ca te-ar ajuta prea mult sfaturi de la un copil de 12 ani.Adica e sunt ok cateva sfaturi...Dar nu vad cu ce te-as putea ajuta in continuare...

| INFRANTAdeSINGURATATE explică (pentru Anonimeueu):

Am inteles! Pup!