| anonim_4396 a întrebat:

Bună happy

Sunt intr-o relație care e foarte la început. Eu și el suntem împreună cam de o săptămâna și câteva zile! Până acum e totul bine și frumos happy

Problema e că am câteva secrete pe care nu le vreau să le zic la nimeni, adică la prieteni foarte apropriați, la mentorul meu etc.

Eu și el acum un an și câteva luni ne-am întâlnit prima dată, atunci nu vorbeam cu el foarte mult. Era ziu mea, atunci am băut, m-am simțit bine, era un băiat foarte simpatic happy
( bine, atunci nu demult m-am despărțit de iubitul meu, era un animal!).
De-atunci până în prezent- acum 1 lună m-am întâlnit din nou cu el happy

No treaba e că! Acum am început să vorbim serios despre, familie, prieteni, despre noi, ce feli de oameni suntem etc
Eu am zis că sunt o persoană creativă, îmi place să desenez-citesc etc
Da! Nu am zis că 15 ani eram în depresie, aveam (am) atacuri de panică, dacă mă supără ceva o să devin negativă.
Faza e că: acasă fratele meu nu se comportă cu mine ca un frate adevărat, dacă poate mă calcă pe nervi, urlă, să uită ciudat la mine, pune mâna pe mine( e un pervers).

Mama e bolnavă, sora și încă o frate( lângă celălalt) au grijă de ea, eu cu scoala și cu viața mea!
Tata a decedat acum 9 ani, a fost un șoc, acum e greu fără el, se vede că nu e un bărbat normal în casă!

Nu știu dacă merită ( are ceva sens) să-l zic că care e faza cu mine, e foarte dureros și mi-e puțin rușine că nu am o familie puțin mai normală, măcar puțin!

Pe prietenul meu nu pot să-l prezint acasă, nu am putere să fac asta!
Familia mea locuiește la țară, casa arată groaznică prin afară- mai ales curte, oricâti bani am dat să facă ceva cu casa (sau curtea) nu au făcut absolut nimic, au cheltuit toți banii!

Voi ce părere aveți? Ce să fac? E riscul că dacă îi zic toate "secretele" o să aibă o părere proastă despre mine, adică tot ce am scris e și pentru mine ciudat și trist.
Încă nu îl cunosc așa de bine, nu știu că e puternic sau nu, fostul era prea plângăcioș pentru mine, era mai rănit ca mine!
Cred, numai cred că am găsit un bărbat puternic, da nu știu dacă merită riscul să încerc, dacă e adevărat sau nu sad!

Răspuns Câştigător
| Katie1356 a răspuns:

Sunteti la inceput, nu cred ca e cazul sa iti faci chiar atat de multe griji de familie si etc, din punctul meu de vedere oricum sa-l duci sa-l prezinti acasa ar trebui sa se intample dupa cateva luni bune de relatie, in care sunteti siguri ca e ceva serios.
Descoperiti-va unul pe altul, ce va place voua, pentru ca pana la urma voi contati in relatie, nu parintii sau fratele.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E mult prea devreme să te gândești să îl prezinți familiei, asta ar trebui să se întâmple după câteva luni.

| devilshelp a răspuns:

Poti sa mai astepti ceva timp pana va mai cunoasteti ca persoane si dupa iei o decizie daca chiar crezi ca te va sustine si nu va fugi. Si pana la urma daca se va desparti de tine gandeste-te ca oricum nu ai fi vrut pe cineva asa langa tine

| FataRusoaică a răspuns (pentru devilshelp):

Da happy ai dreptate.
Da știu că deja sunte foarte apropriați, vorbim ce trece prin capul nostru, o dată era să zic, da nu am avut curaj!
Încă am timp să mă gândesc cum să zic și când...happy
Oricum mulțumesc happy

| devilshelp a răspuns (pentru FataRusoaică):

Cu mare placere happy