| Piticu123321 a întrebat:

Bună, sunt într-o situație destul de complicata pe care am creat-o singur deoarece am fost dobitoc. Sunt un băiat de 19 ani care are " bff" o fata, o fata care nu știe ca eu simt mai mult decât o prietenie pentru ea, problema este ca fata respectiva este cu altcineva doarece eu nu am acționat suficient de rapid. Lucrul care îmi dăunează cel mai mult din aceasta situație este faptul ca țin extrem de mult la ea, când o vad îmi provoacă bucurie, îmi place sa petrec timp cu ea, este amuzanta, frumoasa și deșteaptă, ne înțelegem foarte bine, faptul ca sunt mereu atât de aproape de ea ma oprește din a trece peste și a-mi găsi pe altcineva, prezenta ei ma face sa pierd interesul în alte fete, care poate ma plac. Știu ca este un cerc vicios toxic doarece nici nu pot sa ii spun ceea ce simt deoarece nu cred ca ii va păsa și nici nu pot sa ma îndepărtez, astfel stagnand în stadiul de cățeluș care ii face toate poftele. Ajutor

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ba poti sa te indepartezi, fii indiferent. O sa vina ea la tine daca este cazulwinking

| Peachdelight a răspuns:

Cam nasol. Când apar sentimente de genul trebuie sa te gândești daca e reciproca chestia, daca ai văzut semne din partea ei către așa ceva. Daca tu nu îți faci curaj sa ii spui ce simți cine crezi ca o va face? Vezi ca trenul nu oprește de doua ori in stație, haha știi era mai demult o emisiune friendzone pe MTV in care tot așa bff-URI căpătaseră sentimente și gen persoana in cauza cum ești tu se pregătea pentru un date fals cu o persoana imaginara și prietenul sau prietena cea mai buna îl ajuta sa se pregătească pentru date-ul respectiv. Mna mergeau împreuna la date se despărțeau și dupa aia persoana in cauza când vedea ca se îndepărtează bff-ul striga după el/ea și ii spunea ca pentru ei doi e acel date. Era așa marfa, ai putea sa faci o chestie din asta... mama ce mișto ar fi laughing))) hai ca ți-am dat și o idee.

| Daiadaia a răspuns:

Buna,e greu sa ai ca si bff o fata, tu fiind baiat, pentru ca la un moment dat te indragostesti de ea fara sa vrei, la tine e si mai greu pentru ca ea acum are si iubit. Incearca daca vrei sa fi cu ea sa ii bati apropouri adica du discutia in ce zona vrei tu si vezi cum reactioneaza! ( parere personala ). Succes!

| Piticu123321 explică (pentru Daiadaia):

Am mai bătut, nu ii interesata