| Ana23234w4 a întrebat:

Buna!
Sunt la profil de filologie si mai departe as vrea sa dau la Academia de Politie, dar totusi sunt putin descurajata. Admiterea are un grad atat ridicat de dificultate? Credeti ca exista sanse sa intru?

1 răspuns:
| Wary_Forsaken_2001 a răspuns:

Sa fiu sincer aproape toti care se duc la filologie ajung profesori, avand un salariu foarte scazut si, in timp, probleme la cap :D, dar tu esti o persoana care a facut o alegere foarte buna! La admitere se da din : romana ( mai mult gramatica, nu literatura ), o limba straina ( englesa / franceza /germana - la alegere ) si din istoria romanilor! Cred ca daca esti la filologie ai sanse marii sa intrii, daca vrei sa vezi cam cum arata subiectele acceseaza urmatorul link : http://www.academiadepolitie.ro/......ecte.html, sper ca ti-am fost de ajutor :D, fundita :D :D :D?