| laura_5075 a întrebat:

Buna sunt laura si de curand m-am despartit de baiatul pe care il iubesc nu a existat un motiv dar el inca ma cauta vrea sa fim amici iar cand ne intalnim ne comportam ca si cum am fi impreuna ce sa cred? eu il iubesc si vreau sa ne impacam dar nu stiu cum puteti sa ma ajutati va rog?

2 răspunsuri:
| madda9588 a răspuns:

Pai daca va comportati ca si cand ati fi impreuna, nu ar trebui sa fie asa de greu. Ii spui ce vrei si sigur te intelege...Nu e ca si cum abia v-ati cunoscut. Baftawinking

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Sunt putini cei care reusesc sa ramana prieteni dupa o despartire, prin vorbe poti spune ca esti prieten amic dar faptele spun alceva, in ciuda faptului ca te-ai despartit de el, se intampla adesea ca sa simti inca o atractie pentru el aceasta atractie nu se stinge o data cu rostirea cuvantului:""vreau sa ne despartim" ci tine inca destul timp dupa separare se intampla asta deoarece in memorie iti raman vi amintirile frumoase acestea impreuna cu sperantele ca poate va impacati acestea sunt devina pentru faptul ca desi ati pus punct inca va mai intalniti si desi sub pretextul de prieteni vreti mult mai mult unul de la celalalt, multora li se intampla acest lucru deoarece viata ne invata ca o relatie nu se termina niciodata de pe azi pe maine doar printr-o decizie cum nici voi nu v-ati construit relatia si sentimentele care le simtiti doar prin cateva cuvinte totul necesita timp, daca crezi ca a fi despartiti nu este ceea ce iti doresti cu adevarat eu spun sa incercati sa discutati si sa reinodati o relatie frumoasa impreuna.asta daca si el simte acelasi lucru pentru tine. te-am pupat pa-pa