| Medi18 a întrebat:

Sunt noua aici, asa ca am venit pentru a-mi spune povestea si a fii inteleasa de cineva, pentru a primi sfaturi...
In urma cu 4 luni, am cunoscut un tip, el este de etnie roma, iar eu romanca, familia mea nu-l accepta nici in ruptul capului, eu foarte indragostita am ales nici dupa doua saptamani sa ma dezvirginez cu el, el promitandu-mi cate in luna si in stele.Totul bine si frumos, doar ca nu am sangerat in timpul dezvirginarii, iar el, el nu m-a crezut si nici in momentul de fata nu ma crede ca am fost domnisoara fiindca in trecut am avut o relatie destul de lunga si banuieste ca m-am culcat cu fostul, doar ca nu am facut nimic.El s-a schimbat enorm, nu-l mai simt apropiat de mine, el imi spune ca ma iubeste si pe alta parte se intalneste cu altele, parolele si le-a schimbat, si plus de asta apar poze cu el si fete pe Facebook, dar el spunandu-mi ca sunt doar prietene, ba chiar am vazut la el la mesaje un numar trecut " tiganca mea", iar numarul meu nu l are trecut in agenda, din "iubirea mea" a ajuns un numar "strain"...Nu mai spun ca, se contrarieaza extrem de tare cand ii cer sa ne afisam ceea ce pana acum o facea fara sa i cer, el ma pune sa renunt la scoala, si imi spune intr-una ca el ma mai asteapta doar 2 ani pana imi termin si clasa a 11 a si a 12 a, fiindca el nu vrea sa mai fac si facultate, el imi spune ca el e baiat si ca poate sa iasa unde vrea cand vrea, doar ca eu nu.Eu trebuie sa ies cu el, doar ca lui nu i pasa sa iesim, daca ar putea m-ar tine doar in casa. Faza este ca tin mult la el, si nu conteaza cat timp petreci cu o persoana, conteaza ce sentimente trezeste in tine, adica simt ca eu pe el il vreau, doar ca el, el e absent, indiferent cat de mult ii atrag atentia ca ma va pierde, el nu constientizeaza, el este total pe langa.ce pot face, adica simt ca nu l pot lasa, cu el sunt altfel, cu el nu am orgoliu, si nici mandrie, cu el e diferit totul...

10 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu renunţa la tine şi la planurile tale pentru nimeni. Dacă nu îţi respectă dorinţele, nu te iubeşte suficient şi drept urmare nu te merită. Părinţii tăi au avut dreptate, ar trebui să îi asculţi.

| WaterDrop a răspuns:

Promite`i ca`i faci cati copii vrea el.Probabil il sperie gandul ca restul neamurilor lui au deja 10-20 si el nu va reusi sa atinga aceasta performanta.

| missfatadelatara a răspuns (pentru WaterDrop):

Aoleo!

O sa aibă de lucru biata fata în cazul asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare o idee buna relatia asta.De ce sa renunti la scoala pentru cineva care nu te apreciaza?

| Raniaa a răspuns:

Bună!
Un bărbat, băiat care îti cere să renunți la scoală, să nu faci facultate, la dorințele tale, plus ce ai mai spus că face, să stii că nu te merită, nu te iubește. El conștientizează că te va pierde, conștientizează ce face...doar că nu îi pasă.
Nu te merită! Nu îți mai pierde timpul cu un astfel de om.

Răspuns utilizator avertizat
| anonyymuusss a răspuns:

Off. eu una cred ca nu te iubește sincer, dacă te ar iubi nu s-ar uita la altele. Și din moment ce se îndoiește de tine, nu merita.

| Inceputul a răspuns:

Sa nu enunti la facultate, la viitorul tau pentru el, el si-a cam pierdut respectul fata de tine din momentul in care a crezut ca tu nu erai virgina si faza e ca daca se poarta asa cu tine, pentru binele tau mai bine ai pune capat relatiei. Adica el crede ca poate face ce vrea cu tine. Asta nu e normal, gandeste-te doar ce e mai bine pentru tine si ia o decizie, mult succes, te puup

| gshdyxdjs a răspuns:

Nu faci bine ce faci.
nu cred ca ar trebui sa continui cu relatia asta.
iti faci singura rau. iar motivul pentru care s-a schimbat este ca nu te mai iubeste.
fa facultatea. tu o sa ajungi undeva in viata.
in schimb daca ramai cu el vei fii mizerabila restul vietii.

succes si imi pare rau.