| anonim_4396 a întrebat:

Sunt noua pee aici si nu stiu inca prea bine cum se foloseste acest site! Nu am cu cine vorbi si am intrat pe acest site cu gandul ca puteti sa ma ajutati cu un sfat! Nu as dori criti, doar un sfat prietenesc! Am 18 ani, sunt cu un baiat de 4 ani,totul a fost frumos la inceput pana cand l-am dezamagi (vorbeam si cu alti baieti)! Intre timp el a aflat si ne-am certat foarte tare,m-a iertat de fiecare data cand am gresit dar nu mai are respect si incredere fata de min! Am tecut prin multe impreuna! Ai mei nu au fost de acord cu el! dar am mers mai departe! De la un timp a inceput sa ma jigneasca(doar cand fac ceva ce lui nu ii convine),cat sunt acasa ne intelegem perfect! Suntem foarte gelosi amandoi! Cateodata simt ca o iau razna,ca nu mai rezist,dar dupa catea minute imi dau seama ca nu pot traii fara el! Il iubesc la nebunie si simt ca si el ma iubeste dar ii e frica sa imi arate din cauza unei noi dezamagiri! Ne-am gandit ca in vara anului viitor sa ne casatorim... chiar nu e un joc adolescent! Il iubesc mai presus de orice, am vrut sa ma sinucid de 4 oro pana acum! Chiar nu stiu cum e sa stau o secunda fara el! oi ce parere aveti? Multumesc!

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Incearca sa ai o atitudine pozitiva, pacificatoare, mai lasa de la tine si poate va reveni totul la normal.

| abcdefghi a răspuns (pentru halogen001):

Multumesc pentru rasunsuri! Sa inteleg ca sunteti oarecum de acord cu mine:ca se merita chiar daca uneori simt ca nu mai rezist si as lasa totul balta dar ceva din-nautru meu nu ma lasa! Si inca ceva, daca sunt majora, parinti nu au cum sa mai intervina intre noi, asa-i?

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Stai linistita,peste tot sunt oameni care te critica,dar si oameni de treaba.
Sa te sinucizi e cel mai josnic lucru posibil,nu stii poate daca nu induri ce iti e dat, o sa induri si mai mult daca faci lucrul acela. Daca il iubesti cu adevarat, nu renunta la el pentru nimic, fa' cumva ca situatia sa devina din nou normala, ai grija de tine...
O viata frumoasa sa ai.
Peace! Keep Dreaming!