| sexyblondutza a întrebat:

am nevoie de ajutor si de un sfat prietenesc pe care aparent nu il pot cere prietenilor. Am fost cu un tip 3 luni de zile, timp in care mi-am inceput viata sexuala. El m-a parasit si de atunci am luat-o pe un drum cumplit, am facut sex cu diverse persoane, am devenit dependenta de droguri. Nu mai suport sa traiesc pe lumea asta, nimeni nu intelege prin ce corvoada trec. Inca il mai iubesc si nu suport gandul sa nu il stiu langa mine. Fara el nu mai are rost sa traiesc, vreau sa ma sinucid. dar vreau sa parasesc lumea asta fara sa simt nimic, nu mai vreau durere.am indurat-o pana acum Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| xAbb a răspuns:

PAm,pam...
Draga julia,
Umm...iti sugerez sa vorbesti cu parintii tai,daca nu,macar cu pshihologul scolii/liceului...
Nu e normala gandirea ta,si vei regreta mult.
Te rog eu,o necunoscuta, sa incerci sa te potolesti...
Poti ramane gravida si dupa vei regreta amarnic.
Nu te cunosc, dar imi pasa...
Vorbeste cu parintii sau cu un psiholog si iti sigerez sa-l uiti pe fostul.EL e vinovat de ce ti se intampla acum.

19 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Cine te-a adezamagit asa? baiatul cu faianta din intrebarile tale anterioare?=))
http://www.TPU.ro/......mai-multi/

| Ade_5314 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Poate ca unul din vecinilaughing

| DNSK a răspuns:

Nu crezi ca aici sunt probleme de oameni mari?! si u t cam bagi in seama? u realizezi ce dracu ai scos din tine? copil frustrat ce esti.iti dau ai tai liber la internet k nici dracu nu t baga pe tine in seama! mars la Hannah Montana

| DNSK a răspuns:

Trebuie sa inveti k pe pamantu asta trebuie sa fie si greu si nu numai bine! ai un caracter f slab.de aia te-ai razbunat asa pe tine si te-ai bagat in droguri si sex! da l-ai uitat? ai rezolvat ceva cu asta? nu.k daca rezolvai nu mai cautai ajutor pe net.vb cu cineva apropiat. daca nu cu un psiholog.crede-ma k ajuta! si nu privi psihologul k fiind ceva rau.ii exact k un doctor.cand ai probleme la ficat coloana dinti cap maine piele.meri la doctor sa t faci bine.asa-i si aici.si creierul uneori are nevoie de doctor. tine capu sus k d tine depinde tot! nu t poti lasa asa! esti o fata inteligenta nu t prostii si t gandii la lucruri aiurea! nu rezolvi nimic! u ma intelegi? nimic! lasa-l pe el.nu o mai fo sa fie.o coborat l o statie.trenu tau o pornit.pe drum crede-ma k vor urca altii la alte statii! dar daca nu t tii tare.or sa coboare fara k macar sa-ti arunce o privire sau un salut! tine capul ala sus k de aia-l ai! lasa prostiile, k nu rezolvi nimic! nu scapi de nimic. ii pacat sinuciderea! Dumnezeu ne-a dat un dar si noi il aruncam.at sigurat o sa se supere pe noi.si u te-ai supara daca ai darui ceva cu drag cuiva si acel cuiva sa-si bata joc de cadou tau.ai capu sus k poti!

| sexyblondutza explică (pentru DNSK):

Multumesc mult pentru tot ce mi-ai zis. Apreciez foarte mult implicarea ta si iti multumesc frumos pentru cuvintele minunate pe care le-ai zis. Imi pare rau ca nu pot da 2 fundite. Multumesc inca o data. Cat despre sabina, las-o in durerea ei.

| DNSK a răspuns (pentru sexyblondutza):

U-mi multumesti mie prin faptele care le faci. daca-ti faci rau si nu t aduni.at sigur nu-mi multumesti ci privesti cu maxima indiferenta textu meu. daca ti cont iti revii, t aduni, scapi de druguri, t faci cuminte.at mi-ai multumit pe deplin! ai demnitate, ai orgoliu.stiu ca nu-i bine ca ele sa t conduca mereu.dar acum e un caz unde ele trebuie neaparat sa intervina! lasa-le numa.hai sus.sterge-te k exista un drum de viata de strabatut.hai.

| FlorinDiablo a răspuns:

Vino si stai la mine, o sa am grija de tine si o sa te apreciez la adevarata ta valoare.O sa iti fie foarte bine alaturi de minewinking

| ConnstanntiN a răspuns:

Aloo? mai esti printre noi? straight face

| xALeXdXx a răspuns:

Baiiii, nu te sinucide! viata merita traita, prin ce treci tu acum se numeste depresie happy si la depresie iti vin ganduri negre, cel mai indicat e sa vorbesti cu un psiholog depre chestia asta, e cel mai indicat [nu-s atat de scumpi] happy inca odata viata merita traita, balta mai are destul peste happy

| xAbb a răspuns:

Sugerez* Scuze...

| Gickanho a răspuns:

Chiar daca ai sarit pe geam sau nu tot iti dau un raspuns: nu merita sa te sinucizi pentru un tip, nu e singuru' si ultimu, treci mai departe si lasa in *** drogurile ele nu rezolva nimic

| DreamingAboutYou a răspuns:

Lasa-l in pace,mai sunt multi baieti pe lumea asta,fiecaredespartire este o oportunitate de a cunoaste oameni noi,poate chiar si iubierea adevarata.
Daca nu reusesti sa te lasi de droguri cere ajutor.
Sub nici o forma nuuu te sinucide, viata Dumezeu ti-a dat-o, Dumnezeu ti-o ia.Toti am trecut prin momente dificile, dar asta nu inseamna sinucidere, ci provocarea de a trece peste.

Răspuns utilizator avertizat
| sexyblondutza explică:

Multumesc pentru sfaturi, insa voi nu stiti ce este in sufletul meu. M-am saturat sa fiu batjocura omenirii si am ajuns in asa hal incat numai drogurile ma pot face sa uit... nu vreau sa ma sinucid insa ma gandesc tot mai des la aceasta posibilitate, oricum ma sting incet si sigur.

| sexyblondutza explică:

Sa sti ca nu credeam ca exista oameni atat de nesimtiti. Mi-ai demonstrat ca esti un om fara inima care nu merita nici acest raspuns din partea mea. Iti zic asta pentru a te maturiza si tu putin si pentru ati da seama ca exista lucruri mult mai importante decat caterinca ta nasoala si de 2 bani. Esti incredibil de penibila cu acest comentariu.

| sexyblondutza explică:

Vreau sa multumesc tuturor celor care mi-au dat un raspuns serios si demn de incredere. Sa stiti ca m-ati pus pe ganduri, chiar daca imi este extrem de greu sa nu ma mai gandesc la noi la cum eram, la tot ce mi-a zis. Multumesc din suflet, mi-ati demonstrat ca exista si oameni cu suflet care se implica si pentru un strain. Din partea mea tot respectul. Cat pentru cei care au luat in gluma problema mea, nu am nici un cuvant, pur si simplu am ramas fara cuvinte cand am vaut atata nesimtire si nepasare. Sunteti niste oameni de nimic.

| Leon_6397 a răspuns:

Buna,daca vrei sa ne cunoastem baga id.ul meu.
alex.alexandru1696
Pup:*

| Stefan1195 a răspuns:

Nasoala treaba...ar trebui sa ii spui lui care e faza,poate reusesti sa te impaci cu el,daca nu merge, incearca cu altcineva, poate uiti.Si cu drogurile...e nasol

| drlovetpu a răspuns:

Buna.nici nu stiu de unde sa incep.in primul rand mai fata ca sa te autodistrugi numai din cauza ca prietenul tau te-a parasit e cea mai mare tampenie pe care multe dintre fetele de varsta ta o fac.in al doilea rand daca te sinucizi ce crezi? ca o sa se impace cu tine? sau ca o sa ii pese de tine? si in ultimul rand asta este doar o etapa a vietii prin care o sa treci cu bine fii tu sigura ca nu esti nici prima si nici ultima care a trecut prin chestia asta.fii puternica si crede-ma ca ai sa depasti durerea pe care o simti acumwinkinggood luck