| CasianaBianca a întrebat:

Sunt o fata de 14 ani, 1.58 inaltime si am 51 de kg. Sunt nemultumita de greutatea mea si as vrea sa slabesc. Am un regim alimentar destul de echilibrat ce consta in salate, carne fripta in special de pui si peste, fac exercitii fizice timp ce constau in abdomene, genoflexiuni, etc timp de 30 de minute seara si dimineata insa nu am vazut nici un rezultat. Vreau sa slabesc cam 4-5 kg. Am citit pe internet ceva legat de cafeaua verde si ca ar avea efecte miraculoase. Imi poate spune cineva daca este potrivita si pentru mine? Dau funda. Daca cineva, mai ales cineva specializat poate interveni cu cateva idei de diete sau de slabit, accept orice eficient!

6 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

Da, cafeaua verde e buna, si chiar se vad rezultatele. Dar te poti imbolnavii de la aceasta.

| SaraYang18 a răspuns:

Eu zic ca ai o greutate absolut normala raporata la varsta si inaltimea ta. Nu cred este nevoie sa te gandesti deja de la varsta asta sa slabesti. Doar contiuna sa mananci echilibrat si sa faci miscare\sport si totul va fi ok. Nu-ti face atatea griji crede-ma ca altele si-ar dori sa aiba corpul tau. Imi pare rau ca nu te-am ajutat cu informatii.

| 211456 a răspuns:

Ar trebui să te duci la sală!

| CasianaBianca explică (pentru 211456):

Am facut aerobic o luna si nu s-a vazut nici un rezultat, chiar m-am ingrasat

| 211456 a răspuns (pentru CasianaBianca):

Am înțeles acum!

| Tukiluki a răspuns:

Ai putea sa incerci sa faci sala, de 2-3 ori pe saptamana, si se vor vedea rezultatele pe care le astepti (mergi la fitness nu aerobic)