| Cretzzzu a întrebat:

as vrea sa slabesc..si ar da rezultate in 3 luni urmatoarea dieta?

-Fara suc..bauturi carbogazoase.........doar multa apa 2-3 l pe zi

-In fiecare zi salate si fructe.( fara carne..sare..etc...)doar salate si fructe

-Exercitii dimineata si seara (Genoflexiuni si abdomene)- si jogging cand mai am timp.

Credeti ca ar da vreun rezultat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tzuna a răspuns:

Da ar avea rezultat chiar foarte mare. apa este indicat sa consumi 2 l pana in 2, 5 litri pe zi, deci apa poti bea si o galeata ca nu-i bai happy, dar in 3 luni nu o sa slabesti exagerat, asta depinde, mananci salate si fruncte(dar fara paine, painea ingrasa), si depinde de cata cantitate mananci, chiar daca nu te saturi mananci mai putin, sa nu treci de 350-400 g la o masa. daca mananci cu paine, mananca cu paine neagra, deoarece ii recomandata si pentru diabetici. fa-ti si un abonament la sala si vei vedea diferenta foarte marehappy Bafta!

| Cretzzzu explică (pentru Tzuna):

Chiar o sa bea cata apa pot laughing...si normal ca nu voi manca paine big grin...si acest regim l-am inceput acum o saptamana:

O sa vad cum fac si cu abonamentul la sala big grin...multumesc!

8 răspunsuri:
| slapnenorocit a răspuns:

Nu exclude carnea ci incearca pieptul de pui la gratar sau fiert, fructele nu le manca pe seara pentru ca au multi carbo si se depun. Legume multe, salate, in special varza, castraveti, salata, vinete, rosii mai putine pentru ca si astea au multi carbo. Dulciurile si painea se taie de pe lista si de asemenea si pastele. 3 mese pe zi si 2 gustari intre (cate un fruct). Nu te infometa dar nici sa te saturi.

| Cretzzzu explică (pentru slapnenorocit):

Pai canre in mod sigur nu voi manca...dar le am taiate de pe lista de o saptamana dulciurile si paine big grin. si nu mai mananc dupa ora 18:00 si cred ca voi lua maxim 2 mese pe zi. multumescbig grin

| babyalexa a răspuns:

Da,cred ca da rezultate.Doar ca nu ai sa poti trai 3 luni doar cu salate si fructe.Mananca carne slaba, fiarta sau la gratar, cereale integrale(dimineata), multe fructe si legume, fa sport si nu bea sucuri si in mod sigur ai sa reusesti.Acum marea problema e sa si respecti ceea ce ti-ai propus. Oricum bafta!

| Cretzzzu explică (pentru babyalexa):

De lasat...sincer nu prea pot sa ma mai las rolling on the floor ..pentru ca am si eu un motivbig grin

| babyalexa a răspuns (pentru Cretzzzu):

Ma bucur ca ai ambitiehappyCat despre funda consider ca suntem aici pentru a ne ajuta, nu pentru fundite.Cand inchizi calculatorul ramai cu multumirea ca ai ajutat o persoana care avea nevoie, nu cu fundita in piepthappy

| Cretzzzu explică (pentru babyalexa):

Ai mare dreptate happy..Multumesc

| Cretzzzu explică:

Chiar mati ajutat cu totii...nu prea stiu la cine sa dau funda ca sa nu se supere celalalt... daca as putea vas da cate o funda la fiecare big grin