| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Știți vreun site unde se pot citi cărți online?
Trebuie să fac un eseu de 30 de rânduri, pornind de la versurile poeziei "Rânduieli" de Marin Sorescu în care să-mi exprim opinia despre afirmația lui Nicolae Manolescu: "Volumul "La Lilieci" constituie o încercare de a reconstitui filosofia vieții țărănești."
Dacă puteți să-mi dați un site unde pot citi acest volum, ar fi suficient.
FUNDĂ celui mai bun răspuns! happy

1 răspuns:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Intra pe scribd, acolo gasesti carti online de citit, comentarii, eseuri, referate, tot ce intereseaza. Intra pe Google, tasteaza autorul, opera care te intereseaza si apoil langa titlul operei scrie scribd.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!