| Cristina_Andreea_1998_zbX8 a întrebat:

Știe careva setările pentru internet de la cosmote?
Am un LG kp502. FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Apasati tasta Meniu, selectati Setari, apoi Configurare, apoi Setari configurari personale si apasati tasta Optiuni. Selectati Adaugati. Sunteti in meniul Tipuri aplicatii. Selectati Web; scrieti:

- Nume cont: scrieti Cosmote internet, apasati tasta OK
- Homepage: http://www.cosmote.ro/ro/html/internet.htm
- Nume utilizator: lasati liber
- Parola: lasati liber
- Utilizare punct preferat acces: Nu; apasati tasta OK;
- Setari puncte acces: ati ajuns in meniul Punct acces; introduceti:
- Proxy: selectati Dezactivat
- Purtator date: alegeti Pachete de date
- Selectati Setari purtator date; introduceti:
- Punct de acces pachete de date: scrieti internet, apasati tasta OK;
- Tip de autentificare: alegeti Normala
- Nume utilizator: lasati liber;
- Parola: lasati liber;

Apasati de 3 ori tasta Inapoi si reveniti in meniul Cont. Personale (Setari configurari personale).
Selectati profilul Cosmote internet, apasati tasta Optiuni si selectati Activati.
Apasati de 4 ori tasta Inapoi pentru a reveni in ecranul principal principal.

1 răspuns:
| Victor_Vasile_1995 a răspuns:

Stiu cine te poate ajuta cu aceasta problema....probabil ca nu te asteptai la un astfel de raspuns sau la o astfel de solutie dar...www.cosmote.ro