| StanilaAna a întrebat:

Buna happy care sunt setările de internet pentru un LG G3 D855 in rețeaua Telekom(Cosmote)? Fundă! big grin

4 răspunsuri:
| Cioccolino a răspuns:

Intra in Meniu in aplicatia de Setari, la sectiunea Wireless si Retea (Wireless & Network) si apasa Mai Multe (More) apoi Retele Mobile (Mobile Networks), apoi Nume Puncte de Access (Access Point Names). Creeaza nu nou punct de acces cu urmatoarele date:

Nume (Name) : Telekom Romania Mobil

APN: broadband

Tip APN (APN Type): default, supl

Restul campurilor raman neschimbate.

Apasa meniu si Salvare si apoi bifeaza acest punct de access pentru a fi folosit de telefonul tau.

| StanilaAna explică (pentru Cioccolino):

Multumesc...asta am găsit si eu ...As dori setările de la cineva care are internet pe cosmote..nu copiate de pe net

| Cioccolino a răspuns:

Exact așa este și la mine în telefon.

| StanilaAna explică (pentru Cioccolino):

Poate,dar atunci sigur nu ai g3... Eu am încercat de mai multe ori sa completez după acel model si tot nimic. Si nu mi s-a întâmplat doar mie...