| MaiaM33 a întrebat:

Știe cineva cum se manifesta un atac de panica si cum se pot remedia? Am unele momente în care inima începe sa îmi bata foarte tare, o simt în gat și simt o căldură foarte mare în corp, ma panichez pur și simplu și îmi vine sa plâng, ma simt presata de ceva ca și cum ceva urmează sa se întâmple, un fel de emoții dar manifestate mult mai puternic. Respir greu și apăsat ca și cum as fi dat 10 ture de teren iar dacă închid ochii amețesc și toată treaba asta dureaza cam 10 minute dar apare destul de des și nu știu ce e sau ce sa fac.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo scrie şi de manifestări:-> https://www.medlife.ro/......anica.html

| Freddie23 a răspuns:

Despre ce este vb cand ti se întâmplă asta?
Prima data trebuie sa iti controlezi repiratia, respiră adânc și încet, astfel corpul va trimite semnal la creier ca totul este in regula si probabil asa si este. Apoi distrage-te cu altceva, fa o treaba de rutină gen curățenie. Asa te liniștești. Apoi gandeste-te ca nimic nu iti face rau si nu are o putere asupra ta