| IamCorina041996 a întrebat:

Am nevoie urgent de un sfat.
M-am trezit din somn sa beau apa si sticla era plina si am apasat pe sticla si mi-a intrat o presiune mare pe nas si in momentul acela am avut senzatia de sufocare si am suflat repede inapoi. M-a iritat putin pe nas si dupa am simtit o presiune la cap cum ca ar fi ceva acolo....si cred ca am avut un atac de panica simteam ca ma sufoc ..inca simteam ca am apa in nas si ca nu ma lasa sa respir.
Am incercat sa ma linistesc, ma luase si cu ameteala. Credeti ca as mai putea sa patesc ceva? M-am panicat foarte rau pentru ca nu ma asteptam sa se intample asta.
Multumesc frumos.
Mentionez ca acum am dureri mici de cap si simt o presiune la nas.
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te-ai panicat, fiindca nu stii sa inoti si nu ai experienta intrarii apei in nas, urechi, ochi etc.
Daca ai lua cateva lectii de inot, problema ar disparea, cu cat ai mai multa experienta.

Oricand in viata poti ajunge in situatia sa cazi in apa, iar daca nu stii deloc sa inoti si te si panichezi, atunci poti avea moartea asigurata!

Inotul este foarte sanatos, atat pentru miscare, cat si pentru supravietuire, la nevoie!

| darrio2007 a răspuns:

Invata sa bei apa si evita sa mergi sa inoti in piscina. Daca te ineci doar daca bei apa, imi inchipui ce ai face intr-o piscina.

| IamCorina041996 explică (pentru darrio2007):

Nu este vorba de invatat de baut apa. S-a intamplat pur si simplu fara sa vreau. Si este o senzatie nasoala rau de tot!

| darrio2007 a răspuns (pentru IamCorina041996):

Asa e. Se mai intampla. Mare grija data viitoare cand mai bei apa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce apă ai baut? Minerală?