| anonim_4396 a întrebat:

Buna,toata lumea!
Ma numesc Andrea(pe ungureste cu un "e" se scrie).Am 14 ani si sunt in clasa a VIII-a din judetul Mures. Suntem inca in primul semestru,dar totusi eu de acum vreau sa stiu la care liceu sa invat in continuare. La toate materiile invat bine dar totusi lb. romana,engleza,desenul, informatica si matematica imi place cel mai mult. Nu sunt foarte sigura la care liceu sa ma duc.As vrea la Unirea,dar doamna diriginta spune ca e greu si din-astea...ea spune ca ar fi bine sa invat in continuare la liceul economic pentru ca este mai usor acolo. Eu zic ca nu usurinta e mai importanta,ci sa ajungi de acolo la o facultate buna si de acolo sa devii cineva important, sa ajungi intr-o alta tara unde poti sa continui si acolo.Fizica,chimia,geografia,franceza,tehnologica,civic a nu imi plac...Voi ce spuneti?

6 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!

Informatica iti place? Adica programare sau TIC? Nu confunda.

Du-te la matematica-informatica, intensiv informatica. Acolo faci 4 ore de mate pe saptamana, 4 ore de informatica, chimia, biologia conteaza mai putin, si fizica e undeva la mijloc.Eu cred ca te vei descurca.

Daca crezi ca nu te descurci cu matematica, du-te la stiintele naturii dar acolo chimia si biologia sunt de baza.

| aneurysmmmah a răspuns (pentru AC4S4):

Nu sti, dar mersi!winking

| Devilgrim a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si vezi ce zic ei poate ca o sa-ti spuna sa mergi unde iti place tiewinking

| Catalina1243 a răspuns:

In primul rand trebuie sa it placa indiferent daca e greu sau usor. De fapt e totul usor daca iti place tie(nu altora). Te poti duce la mate-info intensiv engleza sau daca te atrage mai mult uman du-te la stiinte sociale.
Succes!winking

| aneurysmmmah a răspuns (pentru Catalina1243):

Asa am spus si eu, ca nu conteza daca e usor sau nu happy Dar totusi multumesc! happy