| MarianaOltean1800 a întrebat:

Buna, toată viața mea am avut probleme cu greutatea, nu eram grasa dar ma simteam așa, acum am 62 kg la 16 ani si vreau sa ajung la 60, acele 2 kg ma distrug mental, chiar dacă e o nimic toată.
Fiind acasă in ultima săptămâna am avut tot timpul din lume sa consum chipsuri si dulciuri, chiar dacă știu ca o sa ma simt prost după, nu ma pot opri din mancat pana nu termin TOT.Iar după ce termin punga, ma simt vinovata, simt ca am pus 5 kg si ca nu o sa le mai pot da jos, ca arat groaznic. Câteodată mănânc o data- de 2 ori pe zi si am impresia ca am mancat prea mult. Când m-am apucat de fumat am slăbit si aveam 60-61, ma simteam atât de bine, iar acum m-am lăsat pentru 3 săptămâni. am realizat ca dependentă o ai de la
Prima tigara si ca,, pot sa ma las oricând " nu e chiar oricând. Vreau sa slăbesc

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Mananca 3 mese pe zi la ore fixe ultima masa seara la 5 dar nu mananci mult.
Bea apa si nu mai manca fainoase sau rontaieli