| ravyALEX a întrebat:

Buna TPU.
1)De ce la noi in Romania un iphone 5 de 16 gb se vinde cu 4000
si pe site-ul Apple ( http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family /iphone5 ) se vinde cu 199 dolari care inseamna cam 7000 lei (7 milioane de lei vechi)?
2) daca as comanda iphone de pe site-ul de mai sus amintit cat ar costa transportul in Romania?
(adica cred ca il livreaza de pe la engleji de pe undeva)

1 răspuns:
| deliapisicutza a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa iti spun, dar vezi ca acolo scrie " From 199&" asta inseamna de la 199 $, deci poate fi si mai mult, dar cred ca transportul te-ar costa ceva...