| anonim_4396 a întrebat:

aam si eu o problema asa, mai sensibila.Imi place foarte tare de o fata si nu stiu ce sa fac. Fata s-a trensferat anul trecut la mine in clasa de la un alt liceu.E foarte frumoasa.Ne intelegem destul de bine.am invitat-o de cateva ori la un suc,ea a acceptat, dar cand trebuia sa o intreb daca si ea vrea sa fie cu minema pierdeam cu totul.In vacanta de iarna am intrebat-o pe mess daca vrea sa fie cu mine si mi-a spus ca ea crede ca ne-am intelege mult mai bine ca prieteni.Nu am mai adus in discutie subiectul asta un timp, dar apoi .....Imi facea placere sa stau pe langa ea, ii dadeam temele, ii faceam proiectele la info..etc,dar niciodata nu m-am simtit folosit.Ea fiind ffff frumoasa este placuta de mai multi baieti.Intr-o zi un baiat i-a adus la liceu un buchet f mare de trandafiri,dar ea nu parea sa fie foarte impresionata, ba mai mult mi se parea ca se ei incepe sa ii placa de mine.Eu ce ar trebui sa fac acum? Sa o mai intreb inca o data daca vrea sa fie cu mine? Daca ma refuza iar? Sincer nu as mai putea suporta inca un raspuns negativ din partea ei.

Răspuns Câştigător
| k1NNNdeR a răspuns:

Deci...trebuie sa-i acorzi putina atentie.Nu doar sa-i dai temele si proiecte si chestii de astea.Trebuie s-ai aduci diferite cadouri sa-i faci o surpriza placuta si in momente in care e fericita pe deplin sa-i spui tot ce simti. Exemplu: O inviti la un suc si ii faci o surpriza(pui pe masa lumanarele in forma de inima, pui baloane in forma de inima, diferite atentii pentru ea)si in momentul in care u crezi ca ea e satisfacuta din plin ar trebui sa o iei de mana si sa ii spui tot ce simti.Deci GL!

3 răspunsuri:
| Georgiiianaaax a răspuns:

Pai prima oara intreab`o ce parere are despre tine. Dupa poti sa o intrebi daca te vede ca un prieten sau poate ceva mai mult. Spune-i ca este o persoana speciala pentru tine, si daca ti.ar da o sansa. Sper ca te.am ajutat. Puuup :*

| Picasso a răspuns:

Nepoate nu m fi asa direct, de obicei fetele frumoase se asteapta sa fie curtate, alintate pupate`n` fund bla-bla-bla, etc, fi tu insuti cu o tara de indiferenta, fi nesuferit cu ele intr-un mod placut si cu bunul simt! Succes! Repet nu le m da asa mare importanta! Dupa momentele de nesimtire poti veni si cu o surpriza ceva, zi ca vrei sa le zici ceva la ureche si o pupi pe obraz, si zi ca doar atat merita, daca e sa te trezesti cu vr palma, sa stii ca e din dragostewinking succes! Daca nu sti whistling

| fetitzadulke26 a răspuns:

Nu o mai intreba din nou, si sa stii ca genul acesta de fete te folosesc foarte mult, ea se da bine pe langa tine numai pentru a te folosi, nu te mai injosi, daca va vrea o relatie cu tine te asigur ca va veni ea la tine!