| anonim_4396 a întrebat:

am o dilema, baiat si cred ca m-am indragostit de o colega din liceu(clasa a 9-a)
lceul este al doilea ca valoare din oras, iar eu sunt un baiat chiar frumos, cu bani, tipul acela de baiat rau dar care are cu ce...totodata sunt si foarte afectuos cu fetele care imi plac cu adevarat, stiu si pot sa am grija de o fata in orice situatie, sunt tandru
ea nu e in clasa cu mine si intr-o zi, avand ore inainte lor, i'am pus 9 trandafiri pe banca, alaturi de un biletel in care scria"orice buchet are 10 trandafiri, pe banca sunt 9, al zecelea si cel mai frumos dintre toti ESTI TU"... un gest care ar impresiona orice fata
si ea a fost impresionata dar totusi nu prea reusesc sa duc lucrurile mai departe...adevarul e ca am luat-o cam direct, dar i-am aratat clar intentiile mele, am mai vorbit cu ea
mi se pare ca este ceva care o tine, cand vorbesc cu ea e mereu nesigura, daca ii cer sa ne intalnim in oras undeva(unde as avea ocazia perfecta sa incepem oficial relatia) imi zice ca are de scris, antrenamente
si daca o intreb daca ar vrea sa n intalnim dar nu prea are timp se gandeste putin si spune "nu stiu"... e adevarat ca e ocupata, dar si eu am teme si antrenament si gasesc timp mereu pentru ea
eu disper aicea ca nu vad motivele pentru care tinde sa amane(ca nici de un refuz categoric nu este vorba), adica ce mai vrea d ela un baiat
m-am gandit ca nu s-ar simti in siguranta cu unu' ca mine(de asta am facut gestul respectiv ca sa-i arat cat o pretuiesc)
ceva sfaturi din partea voastrahappy?
multumesc anticipat

12 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Stii care-i problema ta?

Esti convins ca, daca ai bani, poti sa cumperi orice fata.
Sa stii ca, gesturile ce le faci, cu trandafiri etc. flateaza, dar nu cuceresc.
Ea nu te vrea pentru ca te vede cum esti si mai ales te vede ca te incapatanezi cu orice pret sa o ai.
E ca un moft pentru mine, o jucarie scumpa. O vrei si nu accepti ca nu o poti avea!
Daca vrei renunta la atitudinea asta rasfatata si o vei dori pentru ca o placi nu pentru ca nu o poti avea, atunci poate ai vreo sansa.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Stii, ai putea incerca sa o ocolesti oarecum, adica ignoro putin, vezi daca ii pasa daca nu te mai vede sau discuta.Asta ar lamuri orice. Oricum un gest foarte frumos, sincer cred ca a fost extrem de fericita, adica orice fata ar fi.

| DrViorel a răspuns:

Esti tanar si ai toata viata inainte, daca vezi ca nu te baga in seama sau te ocoleste, arata-i si tu indiferenta si in plus o sa mai fie fete nu fa asa mare necaz din asa ceva, caci o sa iti dai seama mai incolo ca nu are rost, fete sunt, iar inima ta eu dai doar celei care merita nu incepi a pui sentimente pentru fiecare fata pe care o placi, cerceteaza, observa daca merita si apoi pui inima... O zi buna!

| lumylumy a răspuns:

Poi mai incerak, spnei direct daca vrea sa fie cu tine sau nu, ca fete sunt destule, dar vad ca ti s-a pus pata pe ia asa ca mai incearca, poate reusesti, daca nu ezolvi nimic las_o in pace, si kuta alta!

| sandulache a răspuns:

Hai noroc.
In primul rand nu trebuie sa ne laudam daca sau nu avem bani, asta e problema la tine ca ai bani ai pretenti la fete, deci daca tot zic ca ai bani si esti frumos decum nu ai putut sa o agati, fratioare daca ai bani stai cu bani dar fetel cu saraci si omul ce iubeste si are respect si iubire am avut preteni ca si tine si au dat tot timpul gresi si acum stau singuri adica ei si bani asta e, frumosi cu bani nu mrege, vino cu alta idee si gandeste bine cum poti sa iti dae cine va un sfat mai bun, bafat si noroc.

| sy46 a răspuns:

Numai baieti ca tine sa fielaughing)Poate se gandeste la altcineva... Dupa atatea refuzuri, cred ca cel mai bine ar fi s-o lasi pe ea sa vina la tine.Ai rabdare; daca vede ca tu nu o mai inviti, poate se va ambitiona si te va invita eahee hee. Succes! Ne spui ce ai hotarat in finalhee hee

| alex_7264 a răspuns:

Crezi ca ne incata cu ceva ca ai tu bani sau? oh go on... aici este un stie sa ne ajutam etc nu sa ne laudam care are mai multi bani care e mai frumos bla bla. ti au murit admiratori/arele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am multa experienta la fete, am ratat de foarte putine ori, iar acum, cand imi doresc cel mai mult sa o cuceresc pe ea, nu reusesc.Am toate atuurile, e mai greu sa ratez decat sa cuceresc o fata, si totusi cu ea nu-mi iese

Am vorbit cu un fost prieten de-al ei, unu' de a 10-a din liceu cu care a fost impreuna mai pe la inceputul anului, iar el a facut-o sa sufere foarte mult(el fiind exact genul de baiat ca mine), dar eu i-as putea oferi tot ce vrea: bani, protectie, dar mai ales IUBIRE... daca noi am fi impreuna n-ar mai fi fata in liceu ca ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am multa experienta cu fetele, unii zic despre mine ca e mai greu sa ma respinga o fata decat sa ma accepte, adica am toate atuurile, dar totusi ce mai vrea fata asta... mi-e atat de ciuda ca nu reusesc sa o aduc langa mine. Pot sa-i ofer o multime de bani, protectie absolut in fata oricui, dar mai ales IUBIRE. Oricum tot ea pierde ca fete frumoase mai sunt in liceu, dar o vreau neaparat pe ea.

Am hotarat sa n-o mai bag in seama catva timp, azi nici nu m-am dus s-o vad... poate totusi reflecteaza putin si isi da seama ca probabil n-ar mai face nimeni asa ceva pentru ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa este, aveti dreptate, adica pana acum daca ii dadeam un semn unei fete ca o plac, deja era a mea... dar cu fata asta e altceva, chiar mi-o doresc din tot sufletul, ecuatia e complicata pentru ca sunt vreo 3 necunoscute, dar eu sunt mai bun ca toti, inca a aparut si o problema cu unu', tot din liceu, caruia o sa-i dau umilinta miercuri cand incepe scoala, oare ea va fi impresionata, mi-a zis sa nu ma iau de respectivul pentru ca nu vrea sa fie generatoare de probleme, dar nu tin cont de ce zice ea si il pun pe respectivul la flotari sub masina... eu chiar nu fac la ambitie acum, mai sunt in liceu frumoase, dar eu simt ceva pentru ea special si chiar vreau sa am grija de ea, sa nu-l las pe altul sa fie cu ea dupa aia sa o raneasca. Dar nici nu vreau sa-i fiu un prieten f bun care are grija de ea cand are probleme, vreau sa fie iubita mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anca.pai daca era o jucarie scumpa puteam sa o am fara probleme, dar eu chiar sunt atras de ea foarte foarte mult.

A zis cineva ca sunt popular si increzut-exact asa sunt, deci ar trebui sa-mi fie foarte usor sa cuceresc o fata, dar totusi cu ea nu tinelaughing, dar chiar nu fac la ambitie cu ea, chiar e o persoana speciala, oare daca ajunge cumva din greseala whistling topicul asta la ea ar fi o idee buna?, desi i-am prezentat clar datele problemei

| vasile_7264 a răspuns:

Parerea mea e ca ai fost obisnuit sa ai parte de tot ce e mai bun. Presupun ca esti popular si increzut, ai iesit cu tipe bune si proaste si te mai crezi si dur pe deasupra. Vezi tu...nu toate fetele se indragostesc de tine pentru un buchet de trandafiri.Chiar ai crezut ca daca ii lasi niste flori in banca are sa-ti sara in brate? Demonstreaza-i fetei ca tii cu adevarat la ea nu neaparat prin partea materiala. Ai putina rabdare cu ea. Flirteaza cu ea cand aveti pauze si fa-o sa te placa pentru ceea ce esti nu pentru ceea ce ai. Si apoi ii ceri sa va intalniti in oras sau nu stiu eu unde crezi tu ca v-ati putea incepe relatia. Dupa asta poti sa-i dai toate florile din lume. Nu uita ca a mai avut de-a face cu unul ca tine si a avut de suferit.Si asta poate fi un motiv pentru care nu vrea sa iasa cu tine. Poate vrea sa te cunoasca mai bine. Daca ti cu adevarat la ea, iar ei nu-i place de altul...cine stie? Nu se stie niciodata. Bafta