| Valywashere a întrebat:

Acum 2 luni m-am despartit de iubitul meu. Am decis sa ramanem prieteni si cam de 2 saptamani ne imbratisam si ne sarutam, dar niciodata nu spune nimic despre relatia noastra sau ca vrea sa se intoarca inapoi. Am incercat sa vorbesc cu el despre relatia noastra si a devenit nervos. Ar trebui sa incerc sa vorbesc din nou cu el sau sa mai astept?

5 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Nu inteleg de ce reactioneaza asa.hee hee
Daca mai astepti, veti continua cu sarutarile si imbratisarile. Eu zic sa ai o discutie serioasa cu el si sa iti spuna clar daca te mai iubeste sau nu (adica daca vrea sa fiti iarasi impreuna sau nu).
Pa!

| tia1crystal a răspuns:

Te sfatuiesc sa ii ceri sa va intalniti undeva mai intim si sa discutati. Despre asa ceva ar trebui sa vorbiti fata-in-fata. Cand va vedeti poti sa ii spui ceva de genul: "imi place ca ne intelegem bine, dar ce suntem? Prieteni sau iubiti?" Eu nu am experienta multa cu asa ceva, dar imi ajut si prietenele cu relatiile lor si le-a prins bine.

| giuli19 a răspuns:

Asta pentru ca sunteti ca si cum ati fi impreuna...Probabil ca il deranjeaza faptul ca nu vrei sa mai fiti impreuna...eu zic ca unde doi oameni se iubesc cu adevarat ( baiat si fata ), iar inainte a fost ceva intre ei, din start nu are cum sa aiba loc o prietenie...

| giuli19 a răspuns:

Ar trebui sa astepti momentul pana cand veti da fata in fata, chiar si intamplator nu conteaza si sa ii spui ceea ce ai de spus

| Highend a răspuns:

Valy, treaba e simpla dar nu stiu in ce masura esti dispusa sa accepti adevarul. Cu siguranta ca acel tip fie mai are pe altcineva sau este in cautare si probabil nu vrea sa fie singur pana cand va gasi, sau pur si simplu nu iqnsemni nimic pentru el. In orice caz, este clar ca nu te iubeste si nu te vrea in viata lui, decat atat are chef sau nevoie. Crede-ma, daca te iubea stia sigur si nu se despartea de tine. Poti sa prelungesti acest joc dureros pentru tine sau sa nu iti mai pierzi timpul cu unul care nu stie daca te vrea, punand punct. Daca alegi sa o lungesti si sa fii la dispozitia lui iti garamtez ca va iesi prost pentru tine. Succes!