| Georgiiiiiii a întrebat:

Acum aprox. 2 saptamani mi-a aparut un herpes pe buza inferioara a facut coaja, aproape a trecut dar astazi am vazut ca mi-a aparut altu langa acela...ce sa-l fac daca il sparg trce mai repede o prietena asa a facut si i-a trcut... spuneti-mi ce sa fac pentru ca maine este ziua mea si vreau sa se mai diminueze un pic apropo nu am nevoie de creme ca am o gramada si m-am dat cu toate HerpesStop, Aciclovir etc dati-mi ceva leacuri babesti..nu este de ajuns ca am fost la munte asa si i toate pozele apaream cu buba aia groaznica.straight face Funda pentru cel mai bun si cel mai rapid raspuns

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
1. Sa nu mai spargi niciodata herpesul ca nu este cos + ca ramane acel virus tot timpul in organism si oricand se mai poate manifesta.
2. Metoda traditionala de trecere rapida este pasta de dinti mentolata, dai pe el si se usuca in doua zile.
3. Prietena ta probabil a avut cos ceea ce este o cu totul alta problemahappy herpesul nu se sparge ca este ca o bubitahappy

| Georgiiiiiii explică (pentru MeConstantine):

Nu l-a spart ca pe un cos...si a luat un ac l-a bagat in spirt, l-a spart dupa care a tamponat cu spirt..cat despre virus am auzit ca este ca o boala care nu poate fi tratata si raman in corp toata viata happy

| MeConstantine a răspuns (pentru Georgiiiiiii):

Ai auzit si bine asta, dar totodata depinde de slabiciunile organismului si Pasta de Dinti are efect garantat;

| Georgiiiiiii explică (pentru MeConstantine):

Multumesc pentru raspuns! Chiar o sa incerc cu pasta de dinti happy

7 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Sunt de acord cu tine ca nu l-a spart ca pe un cos, dar este ca o bubita, deci daca " spargi " o bubita ramane rana si mai rau faci

| MihaelaMiikii a răspuns:

Buna! nu eu iti spun sa nu il spargi! am avut si eu unul acum 1 luna cred:X eu te sfatuiesc sa mergi la farmacie sa intrebi, sau atunci cand stai in casa da ti cu o cantitate mai mare de crema pe elhappy si lasa sa intre in ''el''! si la ziua ta il poti acoperi cu fond de tenhappy Bafta si la multi ani

| Georgiiiiiii explică (pentru MihaelaMiikii):

Multumesc foreverinmyheart! :*:*

| MihaelaMiikii a răspuns (pentru Georgiiiiiii):

Npc:X