| Annaa05 a întrebat:

Acum un an de zile,am cunoscut un baiat si in ziua de azi ma inteleg super bine cu el,imi e un foarte bun prieten! Mie mi-a placut de el de cand l-am cunoscut si lui de mine,dar nici eu nici el nu am spus asta pentru ca nu am vrut sa stricam prietenia dintre noi,iar el mi-a spus ca ma place acum o luna si ceva,cand el deja intrase intr-o relatie.I-am recunoscut si eu ca mi-a placut de el, dar nu i-am spus ca inca imi mai place.Aseara,cel mai bun prieten al lui mi-a spus ca de ce suntem amandoi asa de prosti incat nu ne spunem ce simtim si i-am spus ca nu are rost sa ii spun eu acum, pentru ca el e intr-o relatie cu o fata si ca nu vreau sa ma bag.Si mi-a zis ca el e cu fata aia dar poate sa bage mana in foc ca inca ii place de mine deoarece cand a aflat ca eu sunt intr-o relatie cu un baiat a reactionat urat.Eu il plac foarte mult,dar el e intr-o relatie si nu vreau sa ma bag. Vorbim seara de seara,ne vedem prin liceu,radem, ma tachineaza si se comporta foarte frumos cu mine.Dar nu stiu ce sa fac..am incercat sa fiu cu alt baiat dar am renuntat pentru ca gandul meu tot la el e si am zis ca nu are rost sa fiu intr-o relatie si sa ma gandesc la altul.

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Vaii ce drăguț happy

Ce poveste zici că e un film din acela romantic love struck zău așa vreau să aflu continuarea o.0

Deci în mod normal ți-aș spune să aștepți, dar mie teamă și te rog dacă o faci măcar spune-i ceea adevărul, nu îi spune doar despre admirația ta pentru el din trecut ci și cea de acum! Off ce prostuți puteți fi love struck să nu spună el nimic, chiar absolut nimic ...Cu cealaltă fată cum a făcut?
Ea a făcut pasul sau el?

Te rog spune-mi reacția lui sau măcar atât că nu vreau să te înebunesc aă-mi zici titul uff sad

Mult succes și Crăciun fericit

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

In cazul acesta ai 2 variante :

1. Ii spui ce simti si vezi ce iese. Daca te place atat de mult atunci cu timpul o sa se desparta de acea fata. Totusi, s-ar putea ca acea fata sa te urasca mult timp pentru lucrul acesta.

2. Poti astepta. Daca respectivii se despart din cine stie ce prostie atunci nu mai este nevoie sa te bagi in relatia lor. Totusi, exista posibilitatea ca relatia lor sa nu se mai rupa si atunci ce faci?

Tu decizi... Succes!

| George_Sima_2000 a răspuns:

Ial de mână și discută deschis despre asta