| edi1098 a întrebat:

Acuma ca e vara vreau sa ma apuc de sala. Am 14 ani jumate 70 de kilograme(de fapt 69 dar ma gandesc ca ma luati la misto :)). Deci am gantere dar as vrea sa stiu cu ce kilograme sa incep, cate sa fac, cum sa fac....mai am si aparat dinasta http://prntscr.com/41psjr si as vrea tot detali..Am zis sa fac si abdomene, si flotari dar si aicea cate, cand? Multumesc antcipat! :)

2 răspunsuri:
| amnesia5sos a răspuns:

Nu incepe cu ganterele. Nu-i varsta potrivita. Ganterele pe la 17 ani. Acum poti incepe cu alergatul pe afara sau pe banda. Iti pui niste casti in urechi si nici nu stii ca alergi laughing Daca alergi pe afara cam 30 de minute, daca e pe banda, 40 de minute.

| edi1098 explică:

Multumesc de raspuns dar mai vreau si altele (apropo cu ganterele eu zic ca sunt inalt 1.78)