| violeta88 a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa slabesc nu vreau diete nu cine stie ce alimente minune am 1. 63inaltime si 73kg cumnsa slabesc? Nu ma cuprind pantaloni hainele preferate si trebuie neaparat sa slabesc macar 500gr pe zi prin slabire naturala!

Răspuns Câştigător
| Emmmmmmmma111 a răspuns:

Este destul de simplu

Nu mai mânca fast-food

Mănâncă mai puțină pâine

Fă sport, ajută mult

Mănâncă sănătos cum ar fi: salate, fructe

E o dietă perfectă pentru o fetiță de 12 ani. Sper că te-am ajutat.

Fundă?

| violeta88 explică (pentru Emmmmmmmma111):

Multumesc dar cam in cat timp pot slabi asa? Cam cate grame pe zi?

| Emmmmmmmma111 a răspuns (pentru violeta88):

Nu știu exact. Dar rezultatele o să fie vizibile după 1 lună. O să cantaresti mai puțin și dacă faci și sport poți să dai și ceva din "burtică" jos.

| violeta88 explică (pentru Emmmmmmmma111):

Mersii mult!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti slabi 500 de grame pe zi. Mananca timp de sase luni fara carne, oua, lapte și ai sa vezi cum se duc cel putin 15 kilograme.