| soricori a întrebat:

Am 12 ani si de 2 zile imi tot apar niste pete albe sau portocalii pe chiloti care nu au un miros neplacut. Plus ca aseara ma durea coloana lombara, dar nu foarte tare. Iar dimineata ma durea burta in jurul buricului dar tot asa : nu prea tare. Asta inseamna ca imi vine ciclul? Daca da atunci in cam cate zile o sa-mi vina?

Răspuns Câştigător
| Atechan a răspuns:

Da, cred ca iti vine. Dar in cat timp depinde de organismul tau, de cat dormi sau de cum te alimentezi, dar chiar si de cum i-a venit mamei tale. Decat sa pui intrebari pe TPU, mai bine ai vorbi cu mama ta. Ea va sti ce e cel mai bine de facut, pentru ca te cunoaste ( in fond, poate fi doar o raceala la ovare, deci poate sa te duca la doctor ca sa aflii). Cam atat. Bafta!

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Din câte ştiu eu petele alea apar cu câteva luni înainte de prima sângerare.
Eu nu am avut deloc, deci difera de persoana.
Numai bine!

| OnuOnulică a răspuns:

Da iti vine in jur de o saptamana.

| sofymadd a răspuns:

Cel mai bine s-o intrebi pe mama sau daca mama nu poate pe alt cineva pe care ai incrdere.La inceput ciclul vine neregulat asa ca nu pot sa-ti spun cind poate sa fie.