| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am 13 ani si as vrea sa ma ajutati...eu plac un baiat de la mine din clasa si el ma place pe mine.Suntem prieteni foarte buni de doi ani.Ideea e ca el mai iubeste pe altcineva si nu stiu cum sa ii arat ca si eu il iubesc... ajutor please.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Arata-i tot farmecul, sarmul si inteligenta ta si apoi lasa-l in pace sa se bucure de fata pe care spui tu ca el o "iubeste".

Răspuns utilizator avertizat
| Pimpux a răspuns:

Bai copii, voi ati innebunit de tot? pai eu la 13 ani ma jucam scuna, tzaca, lapte gros, tara tara vrem ostasi si alte trebuie specifice varstei. ce stiti voi la 13 ani ce e iubire? traiti-va copilaria, o sa va iubiti destul cand veti creste. vai de generatia voastra.

| mooniesweet06 a răspuns (pentru Pimpux):

Tu nici macar nu ma cunosti! De unde stii tu ca nu imi traiesc viata? De unde stii tu ca nu ma mai joc inca cu papusile sau orice alt joc? Fac multe ca sa ma distrez si nu cred ca asta este un motiv din a nu-mi mai trai viata! Nu mai scrie fara sa te gandesti la asta! Toti astia care zic "O ai doar 13 ani bla bla bla" ganditi-va intai ca maturitatea se ia dupa cum te comporti nu dupa ani pe care ii ai! Nu critica fara sa cunosti!?

| Pimpux a răspuns (pentru mooniesweet06):

Draguta, eu la 13 ani nici nu ma gandeam sa am relatii, dar barem "sa iubesc". o fi iubire, nu contest, dar una amicala, copilareasca. voi toti vreti sa fiti oameni mari, dar cand veti ajunge acolo veti dori sa fiti din nou copii.

| Mineツ a răspuns:

Pai pentru inceput apropie-te mai mult de el iesiti la plimbare, la un suc, cheama-l pe la tine sau mergi tu la el. Daca din intamplare incepe sa iti zica ca ii place o anumita fata inseamna ca are incredere in tine si asta e bine, ascultal dai sfaturi in legatura cu ori ce te intreaba (daca te pricepi in acel domeniu) dupa sau mai devreme daca vrei spune-i ce simti sau daca ti-e greu scrie-i un mesaj prin care ii spui ce simti si il rogi sa va intalniti si sa discutati, daca spune ca si el simte ceva pentru tine e de bine(asta-i logic). Daca din intamplare iti zice ca el mai place pe cineva si inca e nehotarat spune-i ca ii lasi timp ca tu ii vei fi mereu alaturi si ca speri sa fi tu aleasa, daca din nefericire nu esti tu cel mai bine este sa ii fi prietena si nu cumva sa nu mai vb cu el pentru ca inrautatesti lucrurile. Bafta!

| aliin7 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui ce simti. Daca nu ii spui la timp s'ar putea sa o faca altcineva si o sa iti fie foarte greu sa il vezi cu altcineva..Stiu din experientabig grin..Multa baftawinking!

| Staicu_Razvan_1996 a răspuns:

Pai, ori te place pe tine, ori pe altcineva.In al doilea rand, du-te cu el undeva sa fiti doar voi doi si spune-i totwinking