| AnaSixx a întrebat:

Am 13 ani si desi suna foarte superficial am sa va spun problema mea. La scoala fetele ma cheama fata snur pentru ca nu am sani. Nu mi-a pasat la inceput crezand ca o sa imi creasca (,) curand. Mi-a venit ciclul acum aproximativ 1 an si cateva luni dar nu mi-au crescut deloc. Cel putin nu considerabil. Am auzit ca mararul iti mareste sanii si ca ar trebui sa ii masez desi suna foarte aiurea cam de 200 de ori pe zi. Am mai citit ca ar trebui sa mananc mancare cu hormonii sau sa incerc sa ma ingras iar ultimele 2 variante mi se par cel putin proaste. Va rog frumos ajutati-ma si fara comentarii 'porcoase'. Multumes happy

Răspuns Câştigător
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Păăăăăăăăăăi, întra-devăr persoanele mai plinuțe au sânii mai mari, dar asta nu inseamnă că trebuie neapărat sa pui vreo 20 de kg pe tine. Ălea n-au decât sa spună ce vor.Tu ești perfectă așa cum ești.

Nu te mai lua după prostiile astea cu mărarul sau masajele de 2000 de ori pe zi. Până la 18 ani tot o să mai fie timp.Nu e sfârșitul lumii din cauza asta!

7 răspunsuri:
| Deriss01 a răspuns:

Heii!
Nu trebuie sa te agiti doar pentru ca nu iti cresc sanii, eu am o colega in clasa care are 14 ani si nu i-au crescut mult, adica si fetele de a6a au sanii mai mari ca ai ei si noi o mai tachinam spunandu-i " ia uite, lu` Miki i-au mai crescut tatele " laughing. deci nu te ingrijoraa, vor creste, iar fzaa cu mararul mi se pare o prostie si eu am auzit ca iti cresc sanii daca mananci porumb, dar nu-i adevarat happy

| Maomau a răspuns:

Fi tu foarte linistita si nu-ti fa probleme din asta! Tu care esti acum "snur" vei fi o femeie frumoasa cand te vei maturiza!
Tu nu ai vazut ca toate fotomodelele arata ca fiind venite de la Auschwitz?
Daca acum nu ai sani, vei avea mai tarziu silicoane, iar faptul ca esti slaba va fi mereu la moda asa cum este si acum! Toti barbatii sunt inebuniti dupa femeile slabute!

| Forev3rAlone a răspuns:

Fiecare are un anumit corp.
Nu poti sa iti crestii sanii prea mult, natural vorbind.
Pe care ii ai, pe aia o sa-i ai.Asa te-ai nascut.
Numai daca nu vrei sa apelezi la operatie.

Dar stai calma, nici acum nu trebuie sa-ti pese.
Si...nici eu nu am sanii prea mari...blushing si am 14 blushing
Trebuie sa te obisnuiesti, nu ai ce face.

| SageKid a răspuns:

Du-te la un medic endocrinolog, poate ai dereglari hormonale, si ai 13 ani, pe la 17-18 e o problema, acum nu

| Elenutxz19999 a răspuns:

Nu incerca sa-ti grabesti cresterea, toate la timpul lor happy

| VampyYuki a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu-ti pese de ce spun colegele tale rautacioase, stai linistita o sa iti creasca si tie asta ar trebui sa fi ultima ta grija momentan, crede-ma.Si eu am 14 ani(15 in cateva sapt), si nu am sani deloc dar fiecare se dezvolta in ritmul lui nu trebuie sa iti faci griji.Si in plus frumusetea nu inseamna sa ai sanii mari sau parul lung, frumusetea inseamna sa fii tu insuti si sa te simti bine in pielea ta.Nu te simti complexata din cauza asta pentru. ca tu esti cu siguranta mai frumoasa decat "caprele" care te vorbesc de rau happy

| InQ a răspuns:

Exista diferite tratamente... sau operatii dar sunt sigur ca nu vrei sa decurgi la asta. O sa creasca cu timpul, si stai linistita ..nu baga de seama pitipoancele osau toti...