| CristinaLăvMucAnonim a întrebat:

Am 13 ani si inca nu mi-a venit menstruatia. Dar acum am o durere pe care nu am mai simtit-o pana acum la spate, in zona lombaro-coccigiana. In perioada mentruatiei, mama mea sufera de aceste dureri. Esti posibil sa imi vina?!
Multumesc, funda.

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Pai este foarte posibil sa iti vina, mai ales daca si mama ta sufera de aceste dureri si mai ales ca ai 13 ani.Normal menstruatia iti vine pana la 14 ani.Acum depinde si cat de dezvoltata esti. Daca ai soldurile si sanii mai dezvoltati de ex cu siguranta o sa iti vina.De obicei durerea apare la spate si la burta

| iubaretulcata a răspuns:

Este ceva normal stai linistita ..nu esti singura ..iti doresc tot binele din lume